Canon rozšiřuje rodinu multifunkčních tiskáren pro domácí kanceláře o čtyři modely

Společnost Canon doplnila svou řadu domácích multifunkčních tiskáren PIXMA MX o čtyři nové modely. Jedná se o PIXMA MX395, MX455, MX525 a MX925, která nahrazují starší přístroje PIXMA MX375, MX435, MX515 a MX715/MX895. Všechny novinky nabízejí domácím kancelářím vysokou produktivitu a sofistikovaný software. Představené modely obsahují tiskárnu, skener, fax a automatický podavač dokumentů (ADF).

Pokročilá produktivita

Model PIXMA MX925 nabízí zdokonalený hardware, jenž zvyšuje produktivitu uživatelů v domácích kancelářích. Zařízení disponuje novým zdvojeným předním zásobníkem papíru, který pojme až 250 listů běžného papíru a 20 listů foto papíru. Díky tomu nabízí velkou flexibilitu pro uživatele, kteří chtějí kombinovat tisk dokumentů a fotografií. Velká kapacita také podporuje zpracování větších tiskových dávek. Oproti předchozímu modelu vzrostla rychlost tisku modelu PIXMA MX925. Dokumenty formátu A4 lze produkovat rychlostí 10 barevných obrázků za minutu a 15 černobílých obrázků za minutu.

Skenování a kopírování vícestránkových dokumentů usnadňuje a zrychluje plně integrovaný 30stránkový automatický podavač ADF (Automatic Document Feeder). Ten je dostupný v modelech PIXMA MX395, MX455 a MX525. Zařízení PIXMA MX925 disponuje automatickým podavačem s kapacitou 35 listů. Tiskárny PIXMA MX525 a MX925 pomáhají uživatelům při úspoře papíru a při rychlé tvorbě profesionálně vyhlížejících dokumentů, nabízejí funkci oboustranného tisku. Tyto modely také mají velký barevný displej, který zprostředkovává přímý přístup ke cloudovým funkcím, zatímco ovládací prvek Dual Function Panel usnadňuje tisk, kopírování, skenování a faxování přímo z přístroje.

Všechna zařízení řady PIXMA MX nyní mohou využívat volitelné inkoustové kazety XL s vysokou výtěžností. Ty dokáží vyprodukovat více výstupů za nižší cenu a bez kompromisů v oblasti kvality. Navíc, model PIXMA MX925 je první tiskárnou společnosti Canon, která nabízí volitelný zásobník černého pigmentového inkoustu velikosti XXL. S ním lze vytisknout až jeden tisíc stran A4 bez nutnosti výměny barvy#.

Sofistikovaný software

Novinkou v rodině kancelářských přístrojů PIXMA MX je tiskový software Canon My Image Garden. Umožňuje snadnou navigaci mezi tiskem a funkcí skenování. Canon My Image Garden v sobě kombinuje všechny předchozí aplikace dostupné pro rodinu zařízení Canon PIXMA. Jde o jednoduchou platformu, která pomáhá uživatelům v domácích kancelářích s jejich agendou. Její ovládací rozhraní ošetřuje centrálně všechny hlavní funkce. Mezi ně patří usměrňování funkce skenování do módů Auto Scan, Photo Scan a Document Scan, stejně jako funkce Stitch umožňující automatické spojování skenovaných předloh do jednoho obrazu. Nové tiskárny také podporují skenování dokumentů přímo do cloudových služeb, jako jsou DropBox nebo Evernote. Pořízené dokumenty ve formátu PDF lze opatřit heslem pro zvýšení jejich bezpečnosti.

Propojená zařízení

Modely PIXMA MX455, MX525 a MX925 přicházejí na trh se širokou nabídkou konektivity. Ta zahrnuje podporu pro tisk z chytrých mobilních telefonů a tabletů prostřednictvím aplikace Canon Easy-PhotoPrint pro operační systémy Android, iOS a Windows RT. Vestavěné rozhraní Wi-Fi umožňuje, aby tiskárny byly sdíleny mezi několika osobními počítači v rámci domácnosti nebo malé kanceláře. Modely MX525 a MX925 podporují funkcionalitu PIXMA Cloud Link, která zahrnuje podporu pro Google Cloud Print. Díky ní lze vzdáleně přes internet tisknout dokumenty z aplikace typu Google Docs nebo e-maily a jejich přílohy služby Gmail (obrázky JPEG nebo soubory PDF). Funkce PIXMA Cloud Link také nabízí přímý přístup k on-line foto albům a užitečným tiskovým šablonám, jako jsou kalendáře nebo různé tiskoviny. Modely PIXMA MX455, MX525 a MX925 disponují dalším USB portem, což mimo jiné znamená, že dokumenty vzniklé skenováním a kopie faxů mohou být uloženy přímo na USB paměťová média.