Inkoustová produkční tiskárna Canon ProStream 1800 získala světově uznávanou certifikaci Fogra 59

Produkční inkoustová tiskárna Canon ProStream 1800 s kontinuálním podáváním se stala prvním digitálním tiskovým systémem na světě, který získal certifikát Fogra59 od renomovaného výzkumného ústavu pro tisk a mediální průmysl Fogra. Certifikát garantuje uživatelům přesnost barev a konzistentní opakovatelnost výstupu a nabízí také potenciální konkurenční výhodu. ProStream 1800 kombinuje kvalitu tisku a flexibilitu médií s efektivitou výroby a všestranností digitálního inkoustového tisku, díky nimž zajistí uživatelům výjimečný výkon, a zejména velkoobjemová komerční tisková prostředí ocení i rychlost až 133 m/min.

Certifikace Fogra59 nabízí uživatelům modelů řady ProStream 18 potenciální konkurenční výhodu. Důležité pro reprodukci přímých barev je, že velký barevný gamut tiskárny ProStream umožňuje zákazníkům rozšířit barevné pokrytí PANTONE® na 93 % pouze se čtyřmi barvami při tisku v závislosti na použitém papíru. Jinými slovy je ProStream schopen reprodukovat až 2182 z 2334 barev PANTONE® s CIEDE2000 < 2.0. Toho bylo v minulosti možné dosáhnout pouze pomocí vícebarevného tisku.

Díky nativním piezoelektrickým tiskovým hlavám využívajícím technologii „drop-on-demand“ (DOD) s rozlišením 1200 dpi a patentovaným polymerovým pigmentovým inkoustům s technologií Canon ColorGrip, které zajišťují konzistentnost barev, dosahuje ProStream 1800 vynikající kvality tisku na širokou škálu médií. A to včetně standardních natíraných ofsetových médií, nenatíraných médií a papíru optimalizovaného pro inkoustový tisk v rozsahu gramáží 40 až 300 g/m2.

EciCMYKv2 (FOGRA59) je nástupcem eciCMYK (FOGRA53). Jedná se o normu pro profily CMYK pro komunikaci v oblasti barevné tiskové produkce. Velká šíře gamutu pokrývá všechny relevantní výstupní standardy a odpovídá typickým barevným prostorům CMYK pro klasický tisk, což umožňuje konzistentní barevný vzhled ve všech krocích produkce.

Certifikace FOGRA59 pro modely řady ProStream 1800 navazuje na nedávné certifikace Fogra dalších produkčních inkoustových tiskáren od Canonu. Řada varioPRINT iX dosáhla certifikace FOGRA51, protože splňuje specifikaci kontroly tisku Fogra Process Standard Digital (PSD). Certifikaci získaly také tiskárny řady ProStream 1000 díky společnosti Henry Ling, specialistovi na tisk knih a časopisů. Ta obdržela certifikaci pro své produkční workflow, jehož součástí je také tiskárna ProStream 1000.

Helen Kennettová, výkonná ředitelka společnosti Henry Ling, shrnuje výhody, jaké přinesl zisk certifikace: „Certifikace Fogra nám dává důvěru v předvídatelnost kvality tisku produkovaného na stroji ProStream. Umožňuje nám přesouvat úlohy mezi ofsetovou a digitální technologií s využitím stejných zásob papíru a dosahovat stejné kvality tisku. Mohli jsme tak rozšířit naše podnikání do oblastí, kde to dříve nebylo možné.“

Jakákoli komerční tisková úloha vyhotovená na strojích řady varioPRINT iX nebo řady ProStream nyní přináší zadavateli jistotu vysoké kvality výstupu a konzistentnosti. Na základě mezinárodního standardu digitálního tisku ISO 15311 potvrzuje certifikace Fogra PSD PrintCheck, že digitální tištěný výstup z obou inkoustových tiskáren Canon splňuje nejvyšší úroveň věrnosti barev, konzistentnosti, uniformity, rozlišení, ostrosti detailů a stability tisku.

Hayco Van Gaal, viceprezident pro prodej a služby pro komerční tisk v region EMEA společnosti Canon Europe, uvedl: „Cílem společnosti Canon je poskytovat zákazníkům inovativní inkoustovou technologii, která jim umožní rozšířit podnikání a uspokojit měnící se potřeby zákazníků. I když jsme přesvědčeni, že kvalita naší technologie je dostatečně vyspělá a robustní, aby zákazníkům umožnila zvládnout jakoukoli současnou nebo budoucí produkční výzvu, nezávislá měřítka kvality, která institut Fogra poskytuje, umožňují zákazníkům objektivně posoudit schopnosti našich tiskáren. Rozhodnou-li se zákazníci investovat do tiskáren Canon, mohou si být jisti nejen tím, že jejich tisk dosáhne kvality srovnatelné s ofsetem, ale také tím, že jejich vlastní produkční pracovní proces může získat akreditaci Fogra.“