Kyocera vstupuje do segmentu produkčních inkoustových tiskáren se zařízením TASKalfa Pro 15000c

Kyocera Document Solutions Europe, přední dodavatel tiskáren a kancelářských řešení, expanduje do nových obchodních segmentů a uvádí na trh první produkční tiskové zařízení TASKalfa Pro 15000c. Tento produkt je dalším krokem v diverzifikaci Kyocery a staví na množství vlastních zkušeností z vývoje a výroby inkoustových tiskových hlav.

Kyocera k přesunu do sféry produkčních tiskáren využila své dlouholeté zkušenosti a odborné znalosti v polygrafickém průmyslu, kde řada jejích multifunkčních zařízení a tiskáren patří k nejuznávanějším na trhu. Zařízení TASKalfa Pro 15000c nabízí nízkou míru údržby, vysokou účinnost a nízkou spotřebu energie a poskytuje ekonomicky výhodné řešení pro velkokapacitní tisk.

„Přechod do produkčního tisku je pro Kyoceru významným mezníkem, kterého jsme dosáhli díky desítkám let našich zkušeností. TASKalfa Pro 15000c je inovativní zařízení vytvořené spojením vědomostí špičkových odborníků po celém světě. Vysoce produktivní stroj poskytuje společnostem všech velikostí bezkonkurenční návratnost investic díky jeho spolehlivosti a rychlosti tisku 150 stran za minutu“, vysvětlil Marcel Ebbenhorst, manažer produkčního tisku z Marketingového inovačního centra Kyocera Document Solutions Europe.

Přesto, že se při uvedení tohoto produktu na trh Kyocera posunula do zcela nové oblasti podnikání, zachovává si mnoho klíčových funkcí, díky nimž je značka tak úspěšná. Jedním z takových aspektů je snadná údržba zařízení založená na použití pouze několika pohyblivých částí, čímž se snižuje riziko poruchy. Tyto díly mohou být snadno vyměněny samotnými uživateli, a to v mnoha případech i bez nutnosti návštěvy servisního technika. To zaručuje spolehlivost všem firmám, které vyžadují zachování pracovní konzistence svých tiskových zařízení i při požadavcích na velké množství tiskových výstupů.

Díky době náběhu pod 120 sekund a tiskem první strany do 5,5 sekundy dokáže TASKalfa Pro 15000c zvýšit produktivitu jakékoli tiskové úlohy. To přináší vyšší agilitu a flexibilitu společnostem, které si nemohou dovolit čekat na tiskový výstup. Její jednoduchá integrace do stávajících firemních pracovních postupů zajistí, že uživatelé budou schopni splnit i ty nejnáročnější požadavky a termíny bez vlivu na kvalitu, kontrolu nebo cenu.

Toto všechno je dosaženo při zachování environmentální udržitelnosti, která je základem filozofie značky Kyocera. Zařízení pracuje se spotřebou elektřiny 6,3 KwH / týden (Typical Electricity Consumption TEC), což představuje jeden z energeticky nejúspornějších produktů na trhu v této kategorii. Zařízení TASKalfa Pro 15000c je zaměřené na co největší optimalizaci využití energie a dokládá tak úsilí společnosti Kyocera minimalizovat finanční náklady na energii a neustále snižovat dopady na životní prostředí.

 „Společnosti si stále více uvědomují potřebu zlepšit bezpečnost interních tiskových služeb zejména v takových odvětvích, jako je bankovnictví, zdravotnictví, služby a veřejná správa. Uvědomily si také přidanou hodnotu možné personalizace, která je u tohoto typu produktů jedinečná. Tím jsme si potvrdili, že je ten správný čas přenést naše zkušenosti do nového segmentu a přijít s konkrétním produktem, který je připravený stát se lídrem na trhu“, uzavřel Ebbenhorst.

Společnost Kyocera poskytuje optimalizovaná řešení tisku podnikům všech velikostí prostřednictvím celé řady svých produktů. TASKalfa Pro 15000c rozšiřuje toto portfolio a poskytuje tiskovým specialistům a organizacím s vysokými požadavky na tisk šanci optimalizovat své procesy efektivním a spolehlivým způsobem.

Technické přednosti:

• Navrženo pro různé tiskové potřeby: Až 1 milion výtisků měsíčně v A4.

• Škálovatelnost: Modulární konstrukce umožňuje různá měřítka s úložištěm až pro 14 310 listů.

• Rychlost: 150 výtisků za minutu na A4.

• Připravenost: Pouze 5,5 sekundy do tisku první strany.

• Všestrannost: Přizpůsobte si své dokumenty a možnosti dokončení na papíře až do 360g / m2.

• Optimalizovaná údržba: Uživatelé si mohou snadno vyměnit některé součásti sami bez nutnosti návštěvy servisního technika.

• Nízký dopad na životní prostředí: Nízká průměrná spotřeba energie pouhých 1,5 KwH pro standardní konfiguraci podpořená několika certifikáty, jako jsou Energy Star, EPEAT, RoHS a EcoMark.

„Společnost Kyocera Document Solutions Czech předpokládá, že v důsledku stávající situace a jejich dopadů na podnikání v České a Slovenské republice, dojde i k maximalizaci tlaku na náklady tiskových služeb. Jedná se o zcela jedinečné a inovativní řešení inkoustového tisku s maximálním možným objemem výstupů v prostředí maloformátového tisku a otevírá zcela nové obzory v polygrafii.  Umožní nám soustředit všechny výhody inkoustové technologie směrem k vyšší operabilitě tisku a zákaznické škálovatelnosti zakázek. Řešení Kyocera přichází v době, kdy poskytovatelé tiskových služeb budou hledat řešení, které bude mnohem efektivnější než to dosavadní“, uvedl Jakub Eremiáš, ředitel produkčního tisku Kyocera Document Solutions Czech.