Tiskárny Canon našly nový domov v dalších neziskovkách

Společnost Canon pokračuje ve svém projektu Kopírka hledá kancelář, v jehož rámci rozdává použitá kancelářská zařízení neziskovým organizacím, aby mohly dále pomáhat. V letošním letním kole projektu Canon rozdával tiskárny. Svůj nový domov našly například v ostravském Centru pro rodinu a sociální péči nebo v organizaci Pomocné tlapky ze Starého Plzence, která se věnuje výcviku psů pro tělesně postižené. Dále také v Centru D8, jež pomáhá ohroženým rodinám a dětem v Ústeckém i Středočeském kraji, a v Centru Paraple, které už víc než 20 let pomáhá lidem s poškozením míchy.

Nově obdarované dobročinné organizace si tiskárny od Canonu pochvalují již od prvních dnů svého působení. „Tiskárnu využijeme ve prospěch rodin s postiženými dětmi i na našich benefičních akcích,“ říká zástupkyně Centra pro rodinu a sociální péči Lenka Daňková. V Centru Paraple je to zase vítaný pomocník při administrativě.

„Tiskárna bude v permanenci, jak pro dokumentaci zdravotnickou, tedy fyzioterapeutů nebo ošetřovatelů, tak pro dokumentaci sociální – psychologů či sociálních pracovníků. Děkujeme firmě Canon, že jsme jejímu zařízení mohli poskytnout nový domov,“ dodává Jan Dolínek z Centra Paraple.

Canon už v prvním kole tohoto projektu poslal použitá multifunkční zařízení, jež jsou stále ve velmi dobré kondici, čtyřem neziskovým organizacím. Od začátku letošního roku slouží ve Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v Praze, v Nadačním fondu Klíček, v Ekocentru Paleta Pardubice a v Útulku pro psy Ligy na ochranu zvířat ČR v Olomouci.
„Přestože to nejsou nové stroje, jejich životnost díky kvalitě výroby i výstupní kontroly značně přesahuje obvyklý cyklus obměny. Byla by škoda je likvidovat, když mohou být ještě řadu let denně využívány pro dobrou věc,“ vysvětluje Jolana Cupková, manažerka přímého prodeje ze společnosti Canon.

Canon si váží aktivit neziskových organizací a ve své dobročinné aktivitě hodlá pokračovat i nadále s cílem rozdat několik desítek multifunkčních zařízení. Zájemci z řad „neziskovek“ se mohou hlásit na e-mailové adrese canon@my.cz. Stačí zaslat mail se stručným, ale kreativním popisem, jak konkrétně by uvedený dar usnadnil chod kanceláře a činnost neziskové organizace.