Tiskárny hledají nový domov v dalších neziskovkách

„Jsem tiskárna Canon a hledám kancelář, nejlépe v nějaké neziskovce, kde bych mohla ještě řadu let sloužit dobré věci. Třeba to bude u někoho z vás.“ Netradičními vizitkami, v nichž nabízené tiskárny představují v první osobě samy sebe, pokračuje unikátní projekt „Kopírka hledá kancelář“. Zájemci z neziskového sektoru se mohou hlásit o desítky funkčních tiskáren značky Canon.

Společnost Canon se svými partnery už v prvním kole věnovala multifunkční zařízení, která jsou sice použitá, ale pořád ve výborném stavu, čtyřem neziskovým organizacím. Od ledna slouží ve Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v Praze, v Nadačním fondu Klíček, v Ekocentru Paleta Pardubice a v Útulku pro psy Ligy na ochranu zvířat ČR v Olomouci. Nyní se Canon ve druhém kole chystá rozdat další tři desítky tiskáren.

„Nejde o nová zařízení, přesto jejich životnost díky kvalitě výrazně přesahuje obvyklý cyklus obměny. Jsme proto přesvědčeni, že mohou ještě řadu let plnohodnotně sloužit dobré věci,“ uvedla Jolana Cupková, manažerka přímého prodeje ze společnosti Canon.

Zájemci z řad neziskových organizací se mohou hlásit na e-mailové adrese canon@my.cz. Stačí zaslat mail se stručným, ale kreativním popisem, jak konkrétně by uvedený dar usnadnil chod kanceláře a činnost neziskové organizace.

Neziskovky úspěšné v prvním kole si tiskárny a kopírky Canon pochvalují. „Zrychlily našim ošetřovatelům proces adopce, protože nemusí vypisovat papíry ručně a ušetří tím čas, který mohou věnovat psím a kočičím obyvatelům,“ komentuje přínos daru pro chod kanceláře útulku Hana Dědochová z Ligy na ochranu zvířat ČR v Olomouci.

Nadačnímu fondu Klíček s celorepublikovou působností, který se dlouhodobě snaží měnit k lepšímu podmínky rodin s vážně a nevyléčitelně nemocnými dětmi, pomohlo zařízení v jeho pražské kanceláři s tiskem informačních materiálů, brožur a letáčků pro odbornou zdravotnickou veřejnost, rodiče nemocných dětí a studenty. „V nejbližší době chystáme velký elektronický archiv, takže intenzivně využijeme také funkce skenování a kopírování,“ vysvětluje Markéta Královcová, zakladatelka a ředitelka Klíčku.

Pro Toulcův dvůr je to zase vítaná úspora času i peněz: „Nemusíme běhat každou chvíli s fleškou do sousedního nákupního centra kvůli tisku ve formátu A3 a platit za každý papír. A určitě jsme si polepšili také s kvalitou tisku,“ říká Michal Jirsa ze sociálního podniku ENVIRA, o.p.s., sídlícím v Praze na Toulcově dvoře, jenž se věnuje zaměstnávání osob se zdravotním postižením.