OKI představuje nový model velkoformátové tiskárny ColorPainter E-64s

ColorPainter E-64s je nejnovější přírůstek do řady velkoformátových ECO solventních tiskáren OKI. Maximální šířka média je 1626 mm (64 palců) při maximální tloušťce potiskovaného média 0,63 mm a maximální hmotnosti role 24 kg. Pro tisk využívá šesti barev ECO solventních inkoustů s certifikací Greengard. Díky tomu dosahuje velkého tiskového gamutu na většině potiskovaných materiálů.

Rozměry zařízení jsou 283 x 83 x 126 cm a hmotnost nepřekračuje 228 kg. Rychlosti tisku sahají od 1,9 m2/h pro nejjemnější detaily až po 22,9 m2/h pro rychlou produkci, přičemž standardní režim dosahuje hodnot 10,9 m2/h. Maximální rozlišení činí 1 080 DPI.

Díky použití ECO solventních SX inkoustů s vysokou odolností, nízkým zápachem a vysokou densitou mají uživatelé možnost tisknout s vyšší produktivitou, nižšími náklady a v lepším pracovním prostředí.

ColorPainter E-64s je určen k velkoplošnému potisku materiálů pro venkovní i interiérové použití. Je vhodný pro tisk fotografií na lesklé i matné materiály a obrazů na plátno, dále pro tisk tapet, podlahové grafiky, malonákladový tisk samolepek a etiket, potisk samolepících polepů na auto a pro potisk backlight médií.

Nový produkt je cenově dostupný,  má  nízké náklady na tisk a je vybaven řadou pokročilých technologií, které převzal z vyšších a dražších modelů produkčních velkoformátových tiskáren OKI.

oki colorpainter e-64s

Co pomáhá ke kvalitnímu tisku?

Čtvrtá generace Smart Pass (SP4) snižuje přestřik (overspray), eliminuje páskování (pass-to-pass banding), znatelně redukuje zrnitost v půltónových oblastech a produkuje hladké pleťové tóny. Přispívá tak ke špičkové obrazové kvalitě a univerzálnímu použití.

DDP (Dynamic Dot Printing) technologie řídí a optimalizuje velikost jednotlivých bodů pro co nejlepší kvalitu tisku. Umožňuje také tisk s vysokým rozlišením bez snižování rychlosti. Třetí generace Smart Nozzle Mapping (SNM3) pro kompenzaci ucpaných trysek minimalizuje dobu odstávek. Kromě manuálního nastavení mohou být nově trysky nastavovány i automaticky.

Technologie SSS (Safe Scanning System) minimalizuje poškození tiskového materiálu způsobené dotykem tiskových hlav. V případě detekce problému může dojít k pozastavení úlohy, korekci média a pokračování tisku, což snižuje spotřebu času, inkoustu i tiskového materiálu.

Vestavěný ionizér slouží k neutralizaci statické elektřiny, což je jeden z nejčastějších zdrojů tiskových defektů. Účinný je i v prostředí s nízkou vlhkostí. Inovovaný způsob průtoku vzduchu tiskárnou přispívá k rychlejšímu schnutí inkoustu. Vzduch je přiváděn zezadu a vyfukován pod předním krytem.

Ovládací software CP Manager dodávaný s řadou ColorPainter umožňuje ovládat zařízení z PC, tabletu či smartphonu, operátor může takto dokonce řídit E-64s přes e-mail či Twitter.