Covid-19 urychlil přechod na digitální faxování

Společnost GFI Software uvedla, že jedním z přehlížených důsledků pokračující pandemie Covid-19 jsou změny v oblasti faxové komunikace. Řada organizací se rozhodla přejít na řešení, která umožňují posílat a přijímat faxové zprávy i vzdáleným uživatelům, kteří například musejí z důvodu izolace pracovat z domova.

Například podle průzkumu společnosti TechGenics využívá více než třetina respondentů z vybraných odvětví tradiční papírové faxy, 20 % softwarový fax server a 16 % cloudové či SaaS řešení. Příchod pandemie před dvěma lety a různé lockdowny způsobily, že řada organizací kvůli absenci pracovníků v kancelářích přestala faxovat úplně, či byly nuceny přemístit faxovací přístroje do domácích kanceláří pracovníků. Důsledkem byla vyšší poptávka po digitálním (softwarovém či online) faxování, které umožňuje faxování odkudkoliv. O možnosti přechodu z papírového na digitální způsob rozhodovalo v covidové době 12 % dotázaných.

Faxování využívají hlavně odvětví svázaná s přísnými regulačními předpisy, jako je zdravotnictví, finančnictví, výrobní podniky, právní firmy a instituce státního sektoru. Jeho hlavními výhodami jsou:

  • Faxovací technologie a protokoly jsou odolné proti malwarovým útokům.
  • Na rozdíl od legitimních e-mailů zachycených antispamovými filtry garantuje faxování 100% doručení důležitých dokumentů, jako jsou například obchodní nabídky.
  • Vyhovují nejpřísnějším odvětvovým předpisům na ochranu osobních informací, typicky ve zdravotnictví, farmacii, u policie, na soudech apod.
  • V mnoha kancelářích jsou z různých důvodů uchovávány dokumenty v papírové podobě.
  • Digitální faxy lze integrovat se systémy elektronické pošty.

„I když se v dnešní době zdá faxování přežitkem, je pro mnoho organizací klíčovou komunikační alternativou,“ řekla Marie Baranová, sales manažer pro řešení GFI Software v České republice na Slovensku ve společnosti ZEBRA SYSTEMS. „Svědčí o tom i fakt, že v České republice a na Slovensku registrujeme pokračující zájem ze strany stávajících zákazníků i poptávku nových zákazníků po faxovacím softwaru GFI FaxMaker.“

GFI FaxMaker je populární faxovací server poskytující online faxování bez potřeby tradičního faxovacího hardwaru. Uživatelům umožňuje posílat a přijímat faxy elektronicky přes webové rozhraní, e-mailového klienta či jinou integrovanou aplikaci z jakékoliv lokality a zařízení. K zákazníkům GFI FaxMaker se v ČR a na Slovensku řadí například společnost UNIPETROL SERVICES, s.r.o. či řada organizací státního a municipálního sektoru. GFI FaxMaker Online pak využívá Zentiva Group, a.s., kde projekt nasazení realizoval Mainstream Technologies, partner GFI Software.

Přijaté i odeslané faxy je možné archivovat s využitím řešení GFI Archiver.