Epson má velkoformátové tiskárny SureColor SC-T7200, SC-T5200 a SC-T3200

Epson oznamuje uvedení nové řady rychlých, čtyřbarevných velkoformátových tiskáren SureColor SC-T navržených pro grafické aplikace, CAD a GIS, které se využívají především v designérských studiích, architektonických kancelářích, kopírovacích střediscích, stavebních a strojírenských společnostech, maloobchodu a vzdělávání.

Novou řadu SureColor SC-T s podáváním papíru v rolích tvoří devět modelů nabízejících podporu různých šířek médií, produktivitu a funkce skenování pro rušná produkční prostředí. Nové tiskárny SureColor SC-T7200 (šíře 44”), SC-T5200 (šíře 36”) a SC-T3200 (šíře 24”) navazují na úspěch série SureColor SC-T uvedené v roce 2012. Přinášejí řadu vylepšení, s nimiž lze dosáhnout maximálního pracovního výkonu v prostředích s vyšší tiskovou produkcí.

Nové tiskárny SureColor SC-T7200D a SC-T5200D používají dvě role papíru a jsou vybaveny automatickým zakládáním papíru a automatickým střídáním rolí. Epson dále rozšířil možnosti nových tiskáren SureColor SC-T7200MFP a SC-T5200MFP integrací 36” barevného skeneru. Jsou to první velkoformátové tiskárny společnosti Epson vybavené skenerem. Přináší uživatelům možnosti digitalizace velkoformátových dokumentů, skenování do souboru, skenování do e mailu a skenování ke sdílením s dalšími tiskárnami řady SC-T. Předlohu formátu A1 lze naskenovat a vytisknout přibližně za 39 sekund. Tyto multifunkční tiskárny jsou dostupné v konfiguracích s jednou nebo dvěma rolemi.

Nová řada SureColor SC-T přináší ještě více možností, jak dosáhnout maximálního výkonu. Nabízí totiž ultra rychlé zpracování obrazu, volitelný 320GB pevný disk k řazení objemného tisku a zabezpečené připojení k síti. Pro všechny nové tiskárny SureColor SC-T je volitelně dostupný PostScript modul se dvěma 1,6GHz procesory, což zajišťuje jejich snadnou integraci v různých tiskových prostředích. Uživatelé tak mohou rychle a přímo tisknout více formátů souborů z nejpoužívanějších designérských programů a CAD aplikací, včetně objemných souborů s velkým množstvím dat.

Vysokou kvalitu výtisků zajišťuje kombinace čtyřbarevného pigmentového inkoustu Epson UltraChrome XD s trvanlivými tiskovými hlavami PrecisionCore TFP. Výsledky tisku jsou proto přesné, opakovatelné a dlouhodobě stálé. Tento inkoust se dodává ve 110, 350 a 700ml zásobnících a byl vyvinut pro tisk sytých odstínů černé a ostrých hustých čar potřebných pro podrobnou technickou grafiku a pro tisk živých barev potřebných pro vysoce kvalitní výtisky a plakáty. Navíc je voděodolný a odolný vůči rozmazání, takže pořízené výtisky jsou vhodné pro krátkodobé použití ve venkovních prostorách a pro libovolné použití uvnitř budov. Možnosti tisku na materiál o tloušťce až 1,5 mm z nich prý činí ideální řešení pro širokou škálu využití v oblasti tisku grafiky.