Sublimační tiskárna Epson pro velkoobjemový potisk textilu

Společnost Epson představuje novou sublimační tiskárnu SureColor SC-F9300 navrženou především k rychlému velkoobjemovému potisku oděvů, textilií, reklamních poutačů a dalších produktů. Nový vlajkový model nahrazuje existující tiskárnu SC-F9200. Využívá ověřenou tiskovou technologii Epson a přináší ještě vyšší kvalitu a spolehlivost.

Zcela nová technologie Epson Precision Dot pro sublimaci zahrnuje rastrovací HTM modul, LUT tabulky a micro-weave technologii pro maskování průjezdů tiskové hlavy. Zajišťuje okamžitě viditelný rozdíl v kvalitě tisku a usnadňuje dosažení kvalitních výsledků bez složité přípravy. Vstupní profil Epson Wide Gamut CMYK v kombinaci s inkousty UltraChrome DS zajišťuje široký barevný prostor, který umožňuje přesnou reprodukci i těch nejsložitějších návrhů.

S rychlostí tisku až 108,6 m²/h představuje model SC-F9300 kompletní řešení, které zahrnuje tiskárnu, inkousty, sublimační papíry a software pro nepřerušovaný provoz. Nabízí přesnější navíjení a další funkce pro zvýšení spolehlivosti, jako je eliminace zvlnění materiálu při tisku a omezení otěru tiskové hlavy o potiskované médium.

SureColor SC-F9300 má certifikaci Oeko-Tex Eco Passport a prošel japonským AZO testem pro výrobky určené pro domácnosti. To znamená, že oděvy a textilie potištěné tiskárnou pomocí inkoustů UltraChrome DS jsou zcela bezpečné pro nošení dospělými i dětmi včetně kojenců.

Slávek Gross, Business Account Manager CZ/SK pro kategorii LFP ve společnosti Epson Europe, říká: „Je výzvou vylepšit výrobek, který je neuvěřitelně spolehlivý, rychlý a mimořádně kvalitní. S tiskárnou SC-F9300 se nám přesně toto povedlo. Je rychlejší, lépe podává i velmi tenké materiály a omezuje zvlnění materiálu při tisku stejně jako řeší další možné problémy s podáváním. Společnost Epson nabízí kompletní řešení – tiskárnu, inkousty, substráty, software a podporu – vše je navrženo k dokonalé spolupráci. Když se k tomu přidá snadné nastavení a používání, máme ideální řešení pro společnosti, které chtějí se sublimací začít nebo nahradit předchozí model.“

Klíčové vlastnosti

Vyšší rychlost tisku až 108,6 m²/h
Všechny součásti, software i spotřební materiál vyrábí společnost Epson
Nová technologie Epson Precision Dot pro sublimaci včetně HTM rastrovacího modulu, LUT tabulek a a micro-weave technologií pro maskování průjezdů tiskové hlavy
Lepší přesnost dokonce i u tenkého papíru (40 g/m²)
S novým tiskovým RIP softwarem Epson Edge Print a ovládacím panelem Epson Edge Control Dashboard lze začít tisknout ihned a nástroj LFP Accounting Tool umožňuje sledovat provozní náklady.
Certifikace Oeko-Tex Eco Passport[1] a úspěšné zdolání testu AZO
Inkoust Epson UltraChrome DS produkuje živé barvy, ostré obrysy a plynulé přechody s vynikající stálostí vůči působení světla a praní a s odolností vůči otěru a pocení
Optimalizovaný tvar tiskové plochy omezuje zvlnění materiálu
Nový ochranný rám chrání před nárazem hlavy do média
Systém zachycení prachu a otěru tiskové hlavy omezuje potřebu údržby
Podávací váleček SMAP s velkým průměrem pro velmi přesné podávání médií
Široký barevný gamut díky vstupnímu profilu Epson Wide CMYK
Rozsáhlá podpora RIP softwaru od nezávislých dodavatelů
LED osvětlení a usnadňují nastavení a ověření tisku
Robustní konstrukce tiskárny pro vynikající stabilitu
Automatické srovnání materiálu při zavádění
Vysoké rozlišení obrazu až 720×1440 dpi
Rychlé schnutí díky jednotce dohřevu po tisku s teplotou 30 až 55 stupňů Celsia