Zebra má skenery pro retail

Zebra Technologies nabízí řešení pro pohodlné nákupy v maloobchodních řetězcích. Model osobního skeneru produktového označení Symbol MC18 představuje ruční skener umístěný přímo na nákupním vozíku, který díky své praktičnosti usnadňuje jak samotný nákup všem zákazníkům, tak i poskytování kvalitních služeb všem provozovatelům obchodních řetězců.

Z důvodu sledování nákupů v reálném čase totiž přináší přehled o sortimentu, který zákazníky oslovuje a dokáže zasílat přímo do skenerů slevové kupóny nebo tipy na komplementární zboží.

Další výhodou, které zařízení MC18 maloobchodníkům přináší, je možnost rychlého cenového auditu, ověření dílčích cen zboží, zlepšení logistických procesů ve skladech a celkové zvýšení efektivity v rámci řízení zásob. Samozřejmostí je také customizace, kterou shledávají právě maloobchodní řetězce za důležitou. Proto Zebra Technologies nabízí možnost označení svých skenerů logy prodejních řetězců.

Skener využívá technologie Android i Windows, konkrétně může být dodáván se systémem Android Lollipop nebo Windows Embedded Compact 7. Pokud již řetězce vlastní zařízení na platformě Windows, Zebra Technologies dokáže snadno tyto přístroje převést na platformu Androidu.

Model MC18 je také ceněn za svůj design, který připomíná smartphone. Velký dotykový displej a intuitivní uživatelské rozhraní, které umožňuje dokonce zvětšování a zmenšování náhledu výrazným způsobem ulehčuje ovládání a manipulaci se zařízením. Navíc inteligentní vysoce kapacitní baterie garantuje dlouhou výdrž a představuje pro maloobchodníky významnou energetickou úsporu. MC18 se vyznačuje i odolností, praktickým držákem, vysokou mírou konektivity díky Wi-Fi a Bluetooth a také výkonem, který zajišťuje duální jádrový procesor 1GHz.

Skener dokáže číst čárové kódy 1D a 2D jak na vytištěných samolepících štítcích, tak na obrazovkách či jiných zobrazovacích přístrojích. Díky pokročilé technologii od Zebry skenuje i hůře čitelné či poškozené kódy.