Nový ovladač od Xeroxu vylepšuje jak uživatelské ovládání, tak správu tisku

Xerox zjednodušuje správu tiskových zařízení. Pomocí univerzálního tiskového ovladače Global Print Driver V4 propojuje a zároveň chrání více tiskáren, dokumentů i informací, se kterými firmy pracují.

Nový tiskový ovladač Xerox Global Print Driver V4 přináší jednotné a snadné ovládání nejen pro tiskárny Xerox, ale také pro tiskárny jiných výrobců. Vylepšené uživatelské prostředí umožňuje přidávat a aktualizovat tiskárny bez nutnosti složitého přeinstalování jednotlivých ovladačů.

„Dnešní tisková prostředí přinášejí různé typy tiskáren různých značek. To s sebou nese i přirozené zmatení uživatelů, protože musí zacházet s různými displeji, ikonami, nastaveními, funkcemi a rozhraními,“ říká produktový manažer společnosti Xerox Ondřej Vltavský a přináší snadné řešení. „U chytrých tiskáren Xerox VersaLink a AltaLink jsme sjednotili nejen to, co uživatelé vidí přímo na displeji tiskárny. Nyní sjednocujeme i to, co uvidí na monitoru, když chtějí tisknout – a to na jakékoliv tiskárně. Stačí si stáhnout ovladač Xerox Global Print Driver.“

„Spojení více pracovních činností umožňuje firmám zlepšovat jejich výkonnost. Náš nový tiskový ovladač je jedním z mnoha možností, kterými můžeme zajistit fungování pracovišť na co nejvyšší úrovni. Pro IT oddělení firem může využití ovladače znamenat úspory jak času, tak i zdrojů. Stále ale zajišťuje nepřerušený tok informací,“ říká Tracey Koziol, senior viceprezidentka Workplace Solutions Business Group společnosti Xerox.

 

Global Print Driver V4 přináší tyto možnosti:

●     Jednoduché uživatelské prostředí je stejné napříč zařízeními. Zobrazuje aktuální úroveň spotřebního materiálu, stavy zásobníků, fronty tiskových úloh a jejich stavu.

●     Odstraňuje nutnost manuální aktualizace. Global Print Driver sám tiskárnu rozpozná a automaticky se zaktualizuje.

●     Předkonfiguruje vlastní nastavení – například, že půjde o výtisk barevných, oboustranných a zkompletovaných dokumentů. Umožní, že na všech podporovaných zařízeních budou dodrženy bezpečnostní pravidla tiskového prostředí firmy. Například se jedná o zabezpečenou tiskovou úlohu pomocí PINu.

●     Je kompatibilní s tiskovou architekturou Microsoftu Verze 4 a k funkčnosti dále přidává vylepšené uživatelské prostředí pro systém Windows 10, především pak pro tisk v aplikacích z Microsoft Store.