Společnost Xerox spojuje fyzický a digitální svět tisku

Na podzim tohoto roku společnost Xerox oslavila 80 let od vytištění první fotokopie na světě, kterou se podařilo zhotovit pozdějšímu spolupracovníkovi společnosti Xerox, Chesterovi Carlsonovi. Za tu dobu se společnosti podařilo od základů změnit svět do takové podoby, jak ho známe dnes.

V dnešním světě je tisk, kopírování a skenování dokumentů naprostou samozřejmostí a vůbec se nad těmito možnosti nepozastavujeme. Jak dlouho si dokážeme vytisknout dokumenty z počítače přímo doma nebo v práci? Z hlediska času se nejedná o až tak dlouhé období. První počítačové tiskárny byly vyvinuty v 50. letech minulého století a přirozeně nebyly ani zdaleka tak sofistikované jako dnešní inteligentní zařízení.

Xerox nedávno oslavil 80. výročí vynalezení xerografie, pozoruhodného počinu, který se dotýká téměř všech lidí na planetě. Společnost si tak připisuje stoprocentní prvenství v představení xerografie světu. Byl to Chester Carlson, který nový proces v roce 1938 vynalezl. Bez tohoto jediného vynálezu by Xerox nemohl vytvořit žádné z tisíců inovací, které jejich vědci a inženýři vytvořili v následujících letech.

Xerox byl od počátku svého fungování vizionářskou firmou, která s každým novým produktem měnila pohled veřejnosti na tiskařský průmysl. Nadále je lídrem a průkopníkem ve svém oboru. Společnost svůj úspěch zakládá na dlouholetých zkušenostech, širokém portfoliu služeb a neustálém vývoji nových technologií, díky kterým se zcela změnilo vnímání tiskového segmentu jako takového. Xerox není pouze prodejce tiskáren a kopírek, jeho portfolio je nyní mnohem širší než kdysi.

Hlavní směřování společnosti nastínila Veronika Brázdilová, generální ředitelka společnosti Xerox pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. “Základem dnešního globálního byznysu je zejména efektivní využívání informací. Vynález tisku a kopírování odstranil bariéru, která bránila informacím dostat se k těm, kteří je potřebovali. Dnes Xerox disponuje širokou škálou softwarových technologií a služeb, které dokáží zpracovat extrémní množství informací a pomáhají firmám i jednotlivcům odstranit překážky, získat informace a dělat rychlé a úspěšné obchodní rozhodnutí.”

Současní zákazníci tak potřebují kompaktní řešení na míru, se kterými budou jejich pracovní procesy efektivnější a méně nákladné. K tiskovým zařízením se dodává i infrastruktura, díky které získávají tiskárny další rozměr. Dnes je tak možné vyřešit kompletní správu dokumentů ve firmě, včetně vytěžování dat. Navíc tiskárny jsou dnes inteligentní zařízení, které umožňují kontrolovat všechny vstupy a výstupy, ušetřit díky nim lze až 20 % na přímých i nepřímých nákladech. Je možné využít transakční tisk, digitální archivaci dokumentů, případně i marketingový tisk.

Na počátku éry inteligentních kanceláří se předpovídalo, že význam tiskáren se bude snižovat přímo úměrně nárůstu digitálních technologií. Jak však ukazuje i nedávný průzkum nezávislé konzultační společnosti Infotrends na téma Budoucnost tisku v kancelářích, přestože se firmy snaží propracovat k “bezpapírové” kanceláři, preference jejich zaměstnanců napovídají, že se jim to tak brzy nepodaří. Až 81 % respondentů považuje tiskárny za nejdůležitější kancelářský nástroj – dokonce důležitější než pera, sešívačky či počítače.

Společnost Xerox má k dispozici skvělou inovační základnu pro rozšiřování softwaru a služeb. Patří sem nové technologie tisku a umělá inteligence, která dokáže automatizovat pracovní úkoly. Portfolio ConnectKey od společnosti Xerox, transformuje tradiční tisková zařízení na inteligentní asistenty, kteří odpovídají vyvíjejícím se potřebám v dnešních podnicích. Technologie ConnectKey transformuje zkušenosti s tím, jak lidé pracují. Dává jim svobodu řešit problémy, pracovat více udržitelně a produktivně, řešit nové výzvy. ConnectKey také pomáhá zaměstnancům v komunikaci, připojit se a pracovat odkudkoliv.