Kopírky Canon už potřetí hledají svou novou kancelář. Pomoci chtějí hlavně v neziskovkách

„Dovolte, abych se představila. Jsem multifunkce od Canonu a doteď jsem pilně pracovala pro lidi ve své firmě. Za těch pár let práce jsem už dosáhla určité zralosti, dalo by se říct, že jsem v nejlepších letech, ale na moje místo už se tlačí nová generace. Proto hledám nové působiště pro své další uplatnění.“ Společnost Canon opět netradiční formou rozdělí použitá, ale stále kvalitní multifunkční kancelářská zařízení do neziskových organizací. Třetí ročník dobročinného projektu Kopírka hledá kancelář právě startuje! Společnosti prospěšné organizace, kterým by v jejich snažení pomohla chytrá tiskárna nebo kopírka, se mohou hlásit až do 16. září.

Přihlásit se do projektu mohou opět nejen neziskovky, ale i školy či další dobročinné organizace, které mají nedostatek kvalitního kancelářského vybavení.

Stejně jako v minulých ročnících se společnost Canon rozhodla zapojit také své partnery z oblasti tiskových služeb – tentokrát firmy Can21 a VDC. Společně vytipovali celou řadu použitých, ale stále výkonných profesionálních kancelářských zařízení schopných zvládnout ještě hodně práce.

„Přestože to nejsou nové stroje, jejich životnost díky kvalitě výroby i výstupní kontroly značně přesahuje obvyklý cyklus obměny. Byla by škoda je likvidovat, když mohou být ještě řadu let denně využívány pro dobrou věc,“ vysvětluje smysl projektu Kopírka hledá kancelář Eva Kučmášová, marketingová manažerka společnosti Canon.

Vloni našly použité, ale stále v dobré kondici a tempu pracující tiskárny Canon své nové domovy například v ostravském Centru pro rodinu a sociální péči, organizaci Pomocné tlapky ze Starého Plzence, která se věnuje výcviku psů pro tělesně postižené, dále v Centru D8 pomáhajícímu ohroženým rodinám a dětem v Ústeckém i Středočeském kraji a v Centru Paraple. To už víc než 20 let pomáhá lidem s poškozením míchy.

„Tiskárna je v permanenci, jak pro dokumentaci zdravotnickou, tedy fyzioterapeutů nebo ošetřovatelů, tak pro dokumentaci sociální – psychologů či sociálních pracovníků. Děkujeme firmě Canon, že jsme jejímu zařízení mohli poskytnout nový domov,“ říká Jan Dolínek z Centra Paraple.

První ročník pak přinesl kvalitní multifunkce třeba do Střediska ekologické výchovy Toulcův dvůr v Praze, Nadačního fondu Klíček a Útulku pro psy Ligy na ochranu zvířat ČR v Olomouci.

Komunikace v první osobě
Canon používá v kampani originální styl komunikace, kdy multifunkční tiskárny oslovují neziskovky v první osobě. A to i pomocí profilů na sociálních sítích. „Společnost Canon přišla s nápadem, že bych mohla být prospěšná v některé neziskové organizaci. Tato představa mě nadchla a doufám, že budu moci třeba právě u vás ještě řadu let sloužit dobré věci,“ píše jedna z multifunkcí ve zvacím dopise, který láká neziskovky i dobročinné spolky k účasti v projektu.

Jak se konkrétně mohou neziskovky do třetího ročníku projektu Kopírka hledá kancelář přihlásit? Stačí na adresu canon@my.cz poslat mail se stručným, ale kreativním popisem, jak konkrétně by uvedený dar podpořil chod kanceláře a činnost neziskové organizace. Uzávěrka přihlášek je 16. září 2019. A pak už zbývá jen čekat, na kterou z přihlášených neziskovek se usměje štěstí. Ta si pak bude moci přečíst třeba tato slova:

„S potěšením vám oznamuji, že ze všech přihlášených vybrala moje matka Canon právě vaši organizaci. Hurá! Moc se na setkání s vámi těším a doufám, že budu moci právě u vás ještě řadu let sloužit dobré věci! Vaše multifunkce Canon.“

Příběhy strojů s logem Canon, které se dostanou do svých nových domovů, pak bude společnost dále sledovat, aby mohla být popsána jejich skutečná životnost a benefity, které přinesly novým uživatelům.

A těm neziskovkám, na které se letos nedostane, zůstává naděje na úspěch třeba už příští rok. Snahou společnosti Canon je totiž podporovat neziskové organizace dlouhodobě a čtvrtý ročník projektu Kopírka hledá kancelář na sebe jistě nenechá dlouho čekat.