Canon na veletrhu FESPA 2019 představí novinky pro potisk různých povrchů i fiktivní knihkupectví

Společnost Canon na veletrhu FESPA 2019 v Mnichově od 14. do 17. května předvede při práci úspěšnou sérii plochých tiskáren Océ Arizona a přelomovou tiskárnu Océ Colorado, která disponuje technologií Canon UVgel. Zástupci Canonu budou ukazovat skutečná řešení pro velkoformátové digitální tisky a automatizovaná řešení pracovních procesů.

V hlavní roli emoce

Na stánku mnichovského výstaviště s označením B5-E30 představí Canon celou řadu velkoformátových aplikací, skrze které předvede schopnost tisku vzbuzovat emoce. Ve fiktivním knihkupectví uvidí návštěvníci široké spektrum reklamní grafiky a dekorativních prvků, díky kterým mohou prodejci v různých odvětvích zapůsobit na emoce svých zákazníků. Vůbec poprvé tu bude k vidění nová flatbed tiskárna Océ Arizona série 1300, kterou Canon představil veřejnosti teprve v únoru. Práci s pevnými a pružnými materiály předvede Océ Arizona 1380 GT na celé řadě reálných aplikací. Spolu s novou tiskárnou se představí i inovativní softwarové řešení Océ Arizona Xpert, které zjednodušuje a automatizuje komplexní tiskové úlohy včetně vícevrstvých a oboustranných aplikací.

Hlavním tématem expozice bude „Speed“, tedy rychlost. Na smysly návštěvníků veletrhu zapůsobí speciální reklamní kampaň na toto téma, jejíž součástí je kniha s lifestylovými snímky od Horsta A. Friedrichse vytvořena digitálně na inkoustové produkční tiskárně Océ ProStream 1000. Celkový dojem dále pomohou dotvořit reklamní a dekorativní plakáty, tisky fotografií na kov, plátno nebo dřevo, ale i umělecké reprodukce, grafika pro podlahy a okna či prodejní stojany POS. Společně ukážou, jak mohou značky naplno využít moderní velkoformátový tisk k podpoře zaujetí zákazníků a upoutání pozornosti.

K vidění bude také široká škála texturovaných aplikací tištěných během veletrhu pomocí řešení Océ Touchstone, které si poradí s tiskem strukturovaných povrchů, embosováním, metalickými tóny i s plastickým písmem a umožní tak mnohým zákazníkům flatbed tiskáren spolehlivě a nákladově efektivně vyrábět aplikace s vyšší přidanou hodnotou.

Návštěvníci stánku se mohou dále těšit na tiskárnu Océ Arizona 6170 s technologií High Flow Vacuum (HFV), která zaručí tisk i na náročná porézní média typu karton nebo překližka. Omezuje tak potřebu manuálního zásahu obsluhy a zajišťuje přesnou a špičkovou kvalitu tisku. Schopnost tisku na pevná média je možné využít pro potisk obalů nebo průmyslových a interiérových dekorací. Přímo na veletrhu předvede stroj potisk POS a skládaných kartónů. Na výstavě se také představí kompletní „end-to-end“ řešení včetně Océ ProCut. Návštěvníci si budou moci prohlédnout další strategické kroky automatizace, které společnost Canon chystá.

Pro zákazníky, kteří investují do strojů typu „roll-to-roll“, bude zlatým hřebem veletrhu tiskárna Océ Colorado 1640 s technologií Canon UVgel. Na veletrhu předvede automatizovaný pracovní proces tisku a řezání s integrovaným dokončovacím řešením od společnosti Fotoba, partnera Canon. Okamžitě suchý výstup z tiskárny Océ Colorado 1640 automaticky poputuje do integrované ořezové jednotky, bez nutnosti manuální obsluhy. Výstupem je balík nařezaných výtisků ihned připravený k expedování. Po loňském představení prototypu tohoto řešení Canon úzce spolupracuje se zákazníky a firmou Fotoba, aby dále optimalizoval tento stroj i pro velké objemy tisku a mohl začít toto řešení nabízet pro komerční účely již ode dne zahájení letošního veletrhu. 

Canon dále představí velkoformátovou tiskárnu imagePROGRAF PRO-2000 pro tisk uměleckých reprodukcí a fotografií či aplikací pro venkovní použití, například transparenty s voděodolnými médii. Dále umožňuje tisky, které odolají vlhkému počasí po dobu až šesti měsíců, a jsou vhodné pro krátkodobé sezónní kampaně.

Na veletrhu budou každou hodinu probíhat reálné ukázky tisku, během nichž se návštěvníci veletrhu FESPA seznámí s možnostmi zvýšení produktivity a s příklady použití, které jim portfolio produktů Canon nabízí. Odborníci na pracovní procesy a aplikace společnosti budou navíc návštěvníkům během veletrhu neustále k dispozici, aby jim ukázali, jak zlepšit efektivitu a rozšířit nabídku o nové produkty nebo inovovat obchodní modely.

„Během veletrhu FESPA 2019 předvedeme návštěvníkům, jak Canon podporuje nejen vize poskytovatelů tiskových služeb, ale také jejich zákazníků, včetně vlastníků značek,“ uvedl Wouter Derichs, ředitel prodeje a marketingu Display Graphics Systems společnosti Canon Europe. „Naše velkoformátové tiskárny typu „roll-toe-roll“, flatbed tiskárny a řešení pracovních procesů pomáhají poskytovatelům tiskových služeb dosáhnout provozní dokonalosti, dodávat kvalitní výstupy a rozšířit nabídku o nové poutavé aplikace. Ve výkonnost technologií, do kterých investují, mohou mít plnou důvěru a soustředit se na vytváření hodnot pro zákazníky, což se následně promítne i do udržitelného růstu jejich podnikání.“