Canon představil imageRUNNER 2206iF

Společnost Canon Europe, která je špičkou mezi výrobci zobrazovacích řešení, uvádí v těchto dnech na trh kompaktní a dostupné A3 multifunkční zařízení imageRUNNER pro černobílý tisk. Nový model nabízí nejmodernější bezpečnostní prvky a funkce zvyšující produktivitu. Partneři Canonu tak mohou poskytnout svým zákazníkům z oblasti malých a středních podniků, pro něž je úspora nákladů obzvlášť důležitá, vyspělé zařízení s mnoha funkcemi.

Novinka nese označení imageRUNNER 2206iF a dosahuje rychlosti až 22 str./min (A4). Nabízí intuitivní tisk, ale umí také kopírovat, skenovat či faxovat a umožňuje sdílení dokumentů díky funkci SEND. V zařízení je propojena spolehlivost s kompaktností v elegantním designu. Poskytuje kompletní řešení, které si zákazník může nainstalovat sám, aniž by k tomu potřeboval technika. K dalším výhodám šetřícím čas, patří například možnost sdílet dokumenty z mobilního telefonu nebo je přímo posílat na e-mail, popřípadě uložit na síťový disk. Díky tomu mohou partneři Canonu nabídnout svým zákazníkům optimální a jednoduché řešení.

 

Produktivita a integrace

Velký 8,9cm podsvícený LCD displej s intuitivním a uživatelsky přívětivým rozhraním umožňuje individuálně přizpůsobit hlavní nabídku v českém i slovenském jazyce. Snadnější přístup k jednotce zobrazovacího válce zkracuje dobu, kdy je zařízení mimo provoz, minimalizuje nároky na údržbu. Šikovná funkce ID Copy umožňuje kopírovat dokumenty, jako jsou pasy nebo občanské průkazy, na jednu stranu papíru. Univerzální tiskový ovladač Generic Plus PCL6 Printer Driver urychlí integraci do stávajících systémů a zajišťuje využití všech možností zařízení. Nová konstrukce automatického oboustranného podavače dokumentů (RADF) ještě více podporuje produktivitu a flexibilitu zařízení.

 

Zabezpečení a kontrola nákladů

Bezpečnostní funkce, mezi něž patří například Authorised SEND a Secure Print, pomáhají zákazníkům řešit jejich každodenní starosti při ochraně dokumentů. Vestavěná identifikace uživatele (Department ID) umožňuje přehlednější kontrolu dokumentů a přístupu k tisku tím nejjednodušším způsobem. Tisková úloha je chráněna PIN kódem a její dokončení při tisku z počítače nebo z mobilního zařízení je možné teprve poté, co jej uživatel zadá.

 

Konektivita a mobilní funkce

Díky velmi krátké době zahřívání pouhé 4,3 sekundy z režimu spánku a duplexnímu tisku vyniká nový model svojí efektivností. Zařízení dále nabízí snadné připojení k počítačové síti pomocí rozhraní Ethernet a Wi-Fi, mimo tisku z mobilních zařízení i funkce skenování a faxování. Vzdálená správa zařízení (RUI) snižuje zátěž IT pracovníků a zvyšuje flexibilitu. Nativní podpora standardních funkcí, jako jsou AirPrint, Google Cloud Print a MOPRIA, splňuje rostoucí nároky na agilnější a pružnější způsob práce.

„Cílem Canonu je, aby mohli naši partneři nabídnout menším pracovním týmům a podnikům taková řešení, která budou splňovat jejich potřeby při zpracování dokumentů,“ uvedl Brane Bosancic, marketingový odborník pro evropský trh společnosti Canon Europe. „Černobílé multifunkční zařízení imageRUNNER bylo navrženo tak, aby našim partnerům ve formátu A3  otevřelo nové možnosti zisku,“ dodal Bosancic.