Canon představil spolehlivé, vysoce kvalitní produkční skenery pro vyšší efektivitu práce

Canon Europe představil dva vysokorychlostní produkční skenery formátu A3, s jejichž pomocí mohou organizace zpracovávat rychle a spolehlivě velké objemy dokumentů. (TZ)

Nové skenery imageFORMULA DR-G1100 a DR-G1130 jsou vhodné zejména pro nasazení v centralizovaných pracovištích, která zajišťují skenování pro větší organizační celky. Může jít například o digitální podatelny nebo o specializovaná skenovací centra. Uplatnění najdou i v korporátních strukturách finančních institucí, v právních kancelářích nebo zdravotnických zařízeních. Skenery jsou vhodné pro všechny obory a činnosti, v nichž dochází k převodu velkých objemů dokumentů do digitální podoby za účelem zpracování a archivace.

Kompaktní přístroje imageFORMULA DR-G1100 a DR-G1130 navazují na úspěšné předchozí modely1 imageFORMULA DR-6050C, DR-7550C a DR-9050C. Obě novinky významně zvyšují produktivitu práce. Model imageFORMULA DR-G1100 nabízí skenovací rychlost až 200, imageFORMULA DR-G1130 zpracovává předlohy rychlostí až 260 obrázků za minutu. Oba skenery disponují automatickým podavačem s kapacitou 500 listů, který zaručuje rychlé a spolehlivé zpracování dokumentů. Přístroje imageFORMULA DR-G1100 a DR-G1130 jsou velmi robustně navrženy, obsahují například velmi trvanlivé podávací válce. Jejich doporučené denní zatížení má hodnotu 25, resp. 30 tisíc skenování. Vysokou výkonnost obou modelů podporuje samostatný čip, který udržuje plnou rychlost skenování i při současném zapojení některých dodatečných funkcí zpracování obrazu.

Díky novému plochému způsobu podávání papíru mohou uživatelé spolehlivě zpracovávat široké spektrum typů dokumentů. Skenery si poradí s velmi jemnými listy o gramáži 20 g/m2 i s kartóny 255 g/m2. S pomocí funkce folio mode lze dokonce skenovat dokumenty formátu A1. Robustní podávací mechanismus nabízí tři režimy posuvu, které umožňují nepřerušované, souvislé skenování podkladů různých velikostí v dávkách. Pro dosažení vyšší spolehlivosti disponují oba přístroje detekčním mechanismem pro odhalování svorek, což zabraňuje poškození dokumentů. Režim kontinuálního manuálního podávání dokumentů nabízí uživatelům kontrolu při vkládání náročných podkladů, přičemž zajišťuje souvislé, produktivní skenování.

„Zefektivnění zpracování a distribuce informací prostřednictvím konverze papírových dokumentů do digitální podoby představuje klíčovou oblast, na níž se zaměřují podniky, které hledají cesty vedoucí ke zvýšení produktivity a k redukci nákladů. I z tohoto důvodu mnoho organizací zavádí tzv. digitální podatelny, v nichž dochází k velice efektivnímu skenování a zpracování velkých objemů papírových podkladů. Rychlé a spolehlivé skenování je pro tato náročná prostředí kritické. My na tuto potřebu reagujeme představením dvou vysoce kvalitních produkčních skenerů, které nahrazují naše úspěšně modely imageFORMULA DR-6050C, DR-7550C a DR-9050C. Navíc jsou opět rychlejší, nabízejí vyšší denní zatížení a disponují zdokonaleným systémem podávání papíru,“ uvedl Sean Suematsu, European Document Scanning Solutions Director ve společnosti Canon Europe.

Při návrhu nových skenery bylo myšleno na pohodlí uživatele. Dokumenty lze zakládat z přední části, následně procházejí přístrojem po trajektorii ve tvaru U a objevují se opět vpředu. Ergonomický design nesouvisí pouze s umístěním ovládacího panelu. Usnadňuje rovněž pohodlnou manipulaci s dokumenty, přičemž uživatel nezmění svou polohu na židli. Skenery tudíž umožňují maximální pracovní produktivitu a způsobují minimální únavu.

Modely imageFORMULA DR-G1100 a DR-G1130 nabízejí vysoce kvalitní zpracování obrazu, které zahrnuje i zdokonalenou funkci OCR pro rozpoznávání znaků/písma anebo technologii Multistream. S touto technologií mohou uživatelé zhotovit současně dva snímky při jednom skenování. Výsledkem je schopnost velmi rychle skenovat obrázky pro několik aplikací současně. Skenery lze funkčně rozšířit o řadu doplňků, včetně modulů post-imprinter, čtečky čárových kódů a patch kód dekodéru, které slouží k dodatečné automatizaci a kontrole skenování.

Výchozí funkcionalitu průchozího skenování lze u obou nových modelů rozšířit i o volitelné ploché lože imageFORMULA Flatbed Scanner Unit 201 nebo 101. Tato volitelná plochá lože umožňují snímání vázaných podkladů nebo knih o formátu A3 a A4, která nelze skenovat automatickým podavačem.