Inkoustový tisk prý dobývá první příčky technologií pro firemní řešení

Společnost Epson dnes v rámci tiskové konference připomněla revoluční řadu produktů WorkForce Pro, v jejímž čele stojí model WF-C5790DWF. Tato nová řada tiskáren s inkoustovou technologií nabízí bezproblémový tisk a snadnou údržbu, čímž přispívá k vyšší produktivitě.  Epson zároveň ukázal novou generaci tiskáren EcoTank ITS, kterou charakterizuje zásadní posun v designu s vylepšenými lahvičkami pro větší kompaktnost a snadnější použití.

Marcel Divín, Branch Office Manager společnosti Epson CZ & SK, říká: „Tiskárny WorkForce Pro umožňují nejrychlejší výstup první strany v porovnání se srovnatelnými laserovými zařízeními a spotřebují až o 90 % méně energie.[1] Tato řada tiskáren se perfektně hodí do firemního prostředí, a to jak pro malé kanceláře, tak i pro velké firmy. Pomáhá nejen snižovat účty za elektřinu, ale také naplnit ekologické cíle, zvýšit produktivitu a zkrátit prostoje. Laserové tiskárny dlouhou dobu dominovaly na poli kancelářského tisku, ale uživatelé dnes hledají lepší a rychlejší výsledky za nižší cenu a současně chtějí šetřit energii, proto jsme došli k závěru, že jediným způsobem, jak tato očekávání naplnit, je nadále podněcovat pokrok v oblasti inkoustové technologie.“

Protože jsou tiskárny navrženy především pro firmy, nabízí software a nástroje pro splnění potřeb různých uživatelů. Nástroje a software, jako jsou Email Print for Enterprise, Epson Print Admin, Document Capture Pro a Správce zařízení Epson[2], přidávají zařízením další funkce, které se neomezují jen na tisk a skenování. Epson Open Platform[3] a spolupráce s nezávislými dodavateli softwaru přinášejí další řešení, jako je software pro správu tisku PaperCut. Technologie NFC navíc podporuje tisk z mobilních zařízení, a umožňuje tak uživatelům tisknout odkudkoli.

Společnost Epson na konferenci představila také novou generaci tiskáren EcoTank ITS (L4150, L4160, L6160, L6170, L6190). Všechny tiskárny EcoTank nové generace (L4150, L4160, L6160, L6170, L6190) se ovládají snadněji než dříve a výrazně se změnil také jejich vzhled. Inkoustové nádržky byly přesunuty z boční části do přední, čímž došlo k vytvoření kompaktnějšího a elegantnějšího designu.

Řada EcoTank ITS také snižuje náklady na tisk v průměru o 90 %[4], přináší velmi nízké náklady na stránku díky dodávaným inkoustům s vysokou výtěžností a inkoustovým nádržkám s ultra vysokou kapacitou. Tyto tiskárny bez kazet zároveň šetří i čas, protože uživatelé nemusí inkoust tak často doplňovat. Pro celou řadu tiskáren jsou k dispozici cenově dostupné doplňovací lahvičky, které dlouhodobě zajišťují vysokou užitnou hodnotu, a každý model je dodáván s prodlouženou tříletou zárukou (dle podmínek).