Konica Minolta ovládla testování kvality s produktovou řadou i-Series

Konica Minolta získala celkem dvanáct prestižních ocenění Buyers Lab (BLI) Awards od mezinárodní nezávislé laboratoře Keypoint Intelligence. Označení „Pick“, udělované absolutním vítězům jednotlivých kategorií, si odneslo hned deset multifunkčních zařízení řady i-Series. S tou uspěla Konica Minolta rovněž v kategorii Produktová řada roku. Dalším oceněním byl titul BLI 2021-2023 Most Colour Consistent A3 Brand Award, udělovaný za stálost kvality výtisků.

„Všechna tato ocenění jsou potvrzením nejen kvality pro naše zákazníky, ale také správné inovační strategie Konica Minolta, ze které vzešla i řada i-Series. Zejména mě těší fakt, že z deseti vítězných produktů v kategorii kancelářských zařízení jich deset nese logo Konica Minolta. Také to je jasným důkazem, že naše přístroje patří aktuálně skutečně k těm nejlepším na trhu,“ uvedl Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, s tím, že od uvedení přístrojů řady i-Series na trh dodala Konica Minolta zákazníkům v ČR již přes 10 tisíc těchto zařízení a poptávka po nich stále roste.

Řada i-Series zahrnuje celkem 23 multifunkčních zařízení a tiskáren, které nabízejí černobílý i barevný tisk ve formátu A4 i A3. Všechny přístroje jsou charakteristické funkcemi pro podporu digitalizace dokumentů a jednoduchým ovládáním. Jednotlivé modely pak uživatelům nabízejí skenování rychlostí až 200 stran za minutu, funkci mobilního tisku ze zařízení s operačními systémy iOS, Android či Windows10 Mobile, ochranu antivirem Bitdefender nebo autorizaci biometrickou čtečkou kapilár v prstu.

Ocenění „Pick“ uděluje laboratoř Keypoint Intelligence na základě šestiměsíčního testování dvakrát do roka. V „zimní části“ roku 2021 jej získala pouze zařízení od Konica Minolta, konkrétně bizhub C250i, C300i, C450i, C550i, C650i, 300i, 360i, 450i, 550i a 750i. Testovací komisaři ocenili kromě kvality a spolehlivosti přístrojů také jejich flexibilitu využití od malých podniků až po velké firmy. Dále i možnost individuálního přizpůsobení vzhledu a ovládání displeje nebo jednoduchost správy jak z pohledu užívání, tak servisu. Tyto důvody vedly rovněž k udělení ocenění Produktová řada roku.

Cena BLI 2021-2023 Most Colour Consistent A3 Brand Award je udělována na základě analýzy konzistence barev výtisků z posuzovaných zařízení. Ty Keypoint Intelligence provádí už více než dvacet let a do svého hodnocení zahrnuje výsledky z posledních pěti roků. „Ačkoli se v segmentu tiskových řešení v poslední dekádě soustředíme hlavně na rozvoj digitalizace dokumentů a jejich správu, tisk jako takový vždy byl a stále je základem našeho byznysu. Tato cena potvrzuje, že se nám i v době výrazných inovací v jiných oblastech daří držet vysokou kvalitu základních tiskových služeb, na kterou jsou naši zákazníci zvyklí,“ uzavřel P. Čurda. 

Keypoint Intelligence (dříve Buyers Laboratory Inc) je přední nezávislá testovací laboratoř v oboru kancelářské techniky. Byla založena v roce 1961 a od té doby působí jako hlavní nezávislý a spolehlivý zpravodaj v oblasti zobrazovacího průmyslu. Publikuje jedny z nejkomplexnějších srovnávacích testů kancelářské techniky, které jsou vždy založeny na tisku desítek tisíc stran různých hmotností a velikostí a na simulaci mnoha pracovních scénářů v rámci využití testovaných technologií.