Nová řada tiskáren imagePRESS C910 společnosti Canon je ideálním řešením pro menší podniky

Společnost Canon Europe uvádí na trh novou řadu tiskáren imagePRESS C910. Stroje jsou navrženy jak pro podniky malé a střední velikosti, tak i pro větší firmy a komerční tiskárny, které tisknou v malých nákladech. Hravě dle výrobce zvládnou vytisknout celou škálu kvalitních, personalizovaných marketingových materiálů za výhodné ceny.

Nová série navazuje na úspěch předcházející řady tiskáren imagePRESS C850 a využívá osvědčenou technologii velmi kvalitního profesionálního tisku, která je spojena s platformou imagePRESS. Ta poskytuje vyšší produktivitu a neustále se rozšiřující škálu aplikací. 

Řada tonerových tiskáren zahrnuje produkty imagePRESS C910, C810 a C710 nabízející jedny z nejvyšších rychlostí produkce na trhu – 90, 80 nebo 70 stran za minutu. Stroje zvládnou měsíční náklady tisku až 500 000 stránek A4 a tisk na materiály s gramáží až 220 g/m2. Jejich produktivitu vylepšuje minimální délka servisních zásahů. Díky intuitivnímu provedení a snadnému ovládání jsou přínosem pro zákazníky včetně těch, kteří nemají zkušenosti se správou barev.

Všestranné možnosti tisku

Zařízení nové modelové řady umožňují zákazníkům pracovat s širším sortimentem materiálů s gramáží až 350 g/m2 i s větší škálou texturovaných substrátů a podporují rozsáhlou řadu rozmanitých aplikací. Tiskárny jsou také schopny produkovat bannery s délkou až 1300 mm a rozšiřují portfolio produktů, které mohou zákazníci nabízet, od přebalů knih přes postery až po překládané letáky.

Flexibilitu aplikací také zvyšuje velká nabídka doplňků pro dokončování. Mezi ně patří víceúčelový stohovač pro tisk prodloužených formátů, souprava umožňující tisk lepené vazby bez dozoru operátora a také dva finišery pro tvorbu brožur včetně kompaktní verze pro zákazníky s omezenými prostorovými možnostmi. Nové rozhraní zařízení pro dokončování dokumentů (DFD – Document Finishing Device) a bridge adaptor umožňují in-line propojení mezi dokončovacími zařízeními třetích stran a sešívacím a brožurovacím finišerem Canon W1, což uživatelům tiskárny imagePRESS C910 umožňuje využívat výhod celé řady funkcí pro dokončování.

Výchozí frekvence rastru 190 lpi zajišťuje výtisky téměř ofsetové kvality s rozlišením 2400 dpi, živými barvami a ostrým textem. Vynikající kvalitu tisku zajistí i na texturovaných médiích nebo reliéfních papírech, a to díky měkké elastické vrstvě na přenosovém pásu obrazu. Ten zaručuje nanášení toneru v rovnoměrné vrstvě i na strukturované povrchy.

Nová modelová řada rozšiřuje možnosti volby workflow, protože nabízí možnost výběru ze tří kontrolérů pro integraci do už existujících postupů: workflow PRISMAsync společnosti Canon ve verzi 7.1, zabudovanou verzi G250 a externí verzi H350 kontroléru EFI Fiery.

Tiskárny imagePRESS C910 jsou vhodné do prostředí menších podniků díky svým malým rozměrům a intuitivnímu ovládání. Vyhoví zákazníkům, kteří se snaží zkrátit dobu uvedení tištěných materiálů na trh nebo chtějí dynamičtěji reagovat na aktivity konkurence. Podnikům nabízí cenově efektivní řešení kvalitního digitálního tisku pomocí vlastních zařízení.

„Během uplynulých více než deseti let hrála naše špičková řešení imagePRESS hlavní roli v příbězích obchodních růstů u tisíců zákazníků v celé Evropě. Nejnovějšími inovacemi v našem portfoliu profesionálního tisku posilujeme produktivitu s využitím vyšších rychlostí a maximálních dob produktivního provozu, přitom zákazníkům umožňujeme produkovat více aplikací a získávat z jejich investic maximální hodnotu,“ říkáMark Lawn, ředitel pro profesionální tisková řešení ve společnosti Canon Europe. „Technologie imagePRESS zpřístupňuje zákazníkům celý svět příležitostí, protože umožňuje produkci nejrůznějších aplikací od marketingových materiálů po vlastní přebaly knih, personalizované pohlednice, a dokonce i malé náklady propagačních obalů. Pomáháme jim realizovat jejich kreativní myšlenky s využitím síly tisku na posílení emocí a vyvolání odezvy,“ dodává.

Tiskárny řady imagePRESS C910 budou od května 2019 dostupné na trhu v celé Evropě přímo u společnosti Canon nebo u jejích vybraných partnerů.