Nové barevné A3 MFP Kyocera

Kyocera a Janus uvádějí na český trh novou generaci pokročilých A3 barevných multifunkčních zařízení: TASKalfa 3051ci, TASKalfa 3551ci, TASKalfa 4551ci a TASKalfa 5551ci. Tato zařízení mohou zákazníkům nabídnout snadné ovládání, vysoký výkon a nízkou spotřebu energie. V neposlední řadě prý předčí konkurenci také kvalitou barev.

Všechna nová barevná multifunkční zařízení pracují rychle, od 30 do 50 A4 stran barevně za minutu. První černobílou kopii zvládnou pořídit nejrychlejší modely za 3,4 vteřiny, jedná se tedy o velmi produktivní systémy. Softwarová platforma Kyocera HyPAS umožňuje snadné propojení s podnikovými aplikacemi, jako je ERP (plánování podnikových zdrojů) a DMS (systém správy dokumentů). Funkčnost ovládacího dotykového panelu připomíná současné chytré mobilní telefony, včetně podpory pro ovládání „drag-and-drop“. Z tohoto důvodu je použití zařízení velmi snadné a nevyžaduje, aby uživatelé absolvovali náročná školení.

Celkem 4 integrované USB sloty umožňují připojení dalších zařízení (čtečka karet, klávesnice, USB disk a podobně). Zařízení podporují nejnovější bezpečnostní standardy. Administrátor může definovat a spravovat bezpečnostní nastavení, včetně například nastavení minimální složitosti hesel. Nová série produktů TASKalfa standardně podporuje protokol IPSec a šifrování PDF dokumentů. K novinkám patří také vestavěný OCR software, který po dokoupení licence umožňuje při skenování rovnou vytvářet prohledávatelné dokumenty ve formátu PDF.

Profesionální tisk zajišťující vysokou kvalitu barev představuje dnes pro podniky významnou konkurenční výhodu. Volitelný ovladač Fiery v nové rodině multifunkčních zařízení TASKalfa umožňuje tisk zcela profesionální grafiky, kterou lze použít např. pro marketingové účely nebo ji i přímo prodávat.

Společnost Kyocera bere velmi vážně také odpovědnost k životnímu prostředí. Výsledkem tohoto přístupu je řada inovací. Nová zařízení mají nižší spotřebu energie, podporují režim spánku i režim s nízkou spotřebou energie. Energetická náročnost je oproti předchozím modelům nižší řádově o 50 %. Velká životnost nových zařízení a jejich jednotlivých komponent snižuje zákazníkům náklady a současně omezuje produkci odpadu. Odhadovaná životnost zařízení je 1 800 000 stran. Válce a vývojnice je potřeba měnit až po vytištění 600 000 stran.

Společně s vlajkovou lodí, kterou představuje série barevných multifunkčních zařízení, společnost Kyocera uvedla na trh také A3 černobílá zařízení TASKalfa 3501i, 4501i a 5501i s rychlostí od 35 do 55 stran za minutu. Jsou určeny pro různě velké pracovní skupiny, přičemž technologie HyPAS umožňuje snadnou integraci nových zařízení do stávající podnikové infrastruktury. Hlavní cílovou skupinu představují kanceláře s 10 až 30 uživateli, které měsíčně tisknou v průměru 7 až 15 tisíc stran. Zařízení umožňují tisk na papír v řadě formátů, až po formát banneru. Rovněž tato řada zařízení podporuje ovládání veškerých funkcí (tisk, skenování, kopírování a faxování) přes uživatelsky přívětivé dotykové rozhraní připomínající moderní mobilní telefony. Vestavěný OCR software umožňuje text skenovaného dokument ihned jednoduše vkládat do aplikací, jako je Microsoft Word nebo PowerPoint. Odhadovaná životnost zařízení je stejná jako u barevných strojů 1 800 000 stran. Válec a vývojnice je také potřeba vyměnit i u těchto zařízení po vytištění 600 000 stran.