S uvedením nových A4 zařízení ECOSYS přináší Kyocera i novou konvenci pojmenování

Kyocera Document Solutions, přední světový dodavatel tiskáren a kancelářských řešení, uvádí na trh řadu pěti cenově dostupných multifunkčních zařízení formátu A4, která nahrazují stávající modely ve své třídě. Nová zařízení s objemem tisku 30 – 35 A4 stran za minutu jsou ideální pro vysoce kvalitní velkoobjemový tisk a kopírování zejména v malých a středně velkých firmách. V České republice jsou nová multifunkční zařízení distribuována společností Janus.

Většina trhu požaduje rychlá zařízení s nízkými provozními náklady. Nová řada multifunkcí Kyocera ECOSYS zahrnuje všechny výhody unikátní koncepce “toner only“. Toto řešení dramaticky snižuje přímé a nepřímé náklady vzniklé v průběhu životnosti jednotlivých zařízení, přináší vyšší spolehlivost a výrazně snižuje odpad. Navíc dosahuje až 44 % úspory energie.

Modely ECOSYS M2030dn PN, ECOSYS M2030dn a ECOSYS M2530dn nabízí výstupní rychlost tisku 30 A4 stran/min., modely ECOSYS M2035dn a ECOSYS M2535dn pak kopírují a tisknou rychlostí 35 A4 stran/min.

Název průkopnické technologie ECOSYS firmy Kyocera je nyní použit již v samotném názvu stroje, což zajišťuje snadnou identifikaci zařízení Kyocera zahrnujících unikátní koncept ECOSYS. Ten byl poprvé představen v roce 1992 a obsahuje tři základní prvky: ECOnomy – nízké náklady za vytištěnou stránku, ECOlogy – náplně, které jsou šetrné k životnímu prostředí a SYStem printing.

Nová multifunkční zařízení dále nabízejí modulární konstrukci s možností splnit řadu požadavků, kompatibilitu se širokou škálou uživatelských platforem a snadné připojení do všech známých síťových prostředí. Maki Nagao, produktová manažerka společnosti Kyocera Document Solutions Europe, říká: „Zaměřili jsme se na vývoj pokročilé funkcionality strojů základní a střední úrovně. Nová řada se vyznačuje snadným používáním a nízkými provozními náklady i náklady na údržbu, proto je ideální pro podniky, které se zaměřují na úspory a kontrolu svých výdajů.“

Nová řada obsahuje také pokročilé tiskové ovladače, které umožňují rychlé zpracování dokumentů. Všechny uvedené přístroje disponují pamětí 512 MB RAM a nabízejí funkce kopírování a barevného skenování, modely ECOSYS M2030dn , M2530dn , M2035dn a M2535dn přicházejí s procesorem reverzních dokumentů pro 50 listů, který umožňuje rychlé oboustranné skenování a kopírování, a modely ECOSYS M2530dn a M2535dn jsou vybaveny standardně faxem. Provozní náklady na tisk A4 strany se pohybují od 0,36 Kč*.

Vynikající integrace do sítě prostřednictvím volitelného vysokorychlostního gigabitového rozhraní a vylepšené funkce zabezpečení zajišťují potřeby všech malých až středních podniků. Navíc všech pět ECOSYS multifunkční zařízení přichází s možností mobilního tisku a jsou standardně AirPrint kompatibilní.