Konica Minolta prodala v Evropě již 500 digitálních tiskových strojů AccurioLabel

Konica Minolta prodala v Evropě již 500 tiskových produkčních strojů z řady AccurioLabel, které uvedla na trh v roce 2016. Zařízení jsou určeny k tisku malých a středně velkých etiket.  Na rozdíl od tradičního ofsetového tisku a flexotisku umožňují digitální tiskárny AccurioLabel rychlý tisk i v malých sériích a nabízejí širokou personalizaci tisku.

„Nárůst poptávky o stroje AccurioLabel pozorujeme i v České republice, kde aktuálně řešíme desítky možných instalací. Tento zájem o digitální stroje je reakcí na měnící se požadavky ze strany koncových zákazníků. Ti stále častěji preferují malonákladový tisk, ideálně personalizovaných či zušlechtěných etiket,“ řekl Pavel Franko, obchodní ředitel divize produkčního a průmyslového tisku Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Zákazníci na tiskárnách AccurioLabel oceňují nejen rychlost a úsporu papíru, které snižují celkové náklady na tisk, ale zejména flexibilitu využití strojů. Právě tato vlastnost jim umožňuje tisk personalizovaných etiket na širokou škálu médií, v malých sériích, včetně různých tiskových efektů.“

Poslední model série Konica Minolta AccurioLabel 230 je vybavený CMYK tonerovou technologií a nabízí vysoké rozlišení 1 200 dpi x 8 bitů. Rychlostí až 23,4 m/min tiskne na téměř všechny druhy médií, které se dnes používají při potiskování etiket, od papíru a strukturovaného papíru až po YUPO, PP nebo PET. Díky senzoru pro dotisk do bílé barvy je rovněž vhodný i pro potisk transparentních nebo metalických folií. Mezi jeho další přednosti patří jednoduché ovládání, minimální čekací doby mezi tiskovými úlohami, minimalizaci odpadu a zvýšení profitability.

Nejnovějším zákazníkem Konica Minolta se strojem Accurio Label 230 se stala Tiskárna Bělehrádek Letovice, která se zaměřuje na tisk etiket pro výrobce potravin, laků a nátěrových hmot nebo drogistického zboží. „Zpracování etiket jsme doposud řešili kombinací ofsetového a digitálního archového tisku, což bylo zdlouhavé a neekonomické. Digitální stroje od Konica Minolta nám umožnily flexibilní a škálovatelný tisk efektivních nákladů od pár kusů po tisícové série. V praxi oceňuji rychlost produkce, čistotu výroby, jednoduchou obsluhu a kompaktní rozměry,“ informoval majitel firmy Josef Bělehrádek.