Konica Minolta roste mezi dodavateli industriálního tisku

Konica Minolta se etabluje na českém trhu industriálního tisku (IP). Začlenění technologie takzvaných tiskových hlav přímo do výrobního procesu nového produktu aktuálně řeší desítky firem v ČR. I proto dochází k posílení obchodních aktivit Konica Minolta v tomto segmentu. Společnost slučuje týmy industriálního a produkčního tisku nově pod vedení Pavla Franka. Ten se zaměří na další růst v oblasti IP, udržení pozice lídra trhu mezi dodavateli produkčního tisku, ale také na rozvoj obchodu v segmentu zušlechťovacích technologií.

„Ve sloučení obou divizí vidím příležitost, jak naše zkušenosti a pozici lídra v oblasti produkčního tisku využít pro efektivní rozvoj v segmentu IP. Změnu nevnímám jako revoluci, ale spíše evoluci. Mým cílem je lepší propojení obchodních týmů a rychlejší vytvoření optimálního řešení pro naše zákazníky,“ řekl Pavel Franko, obchodní ředitel divize produkčního a průmyslového tisku Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: „Veliký potenciál vidím také v oblasti zušlechťovacích technologií, takzvaných MGI. Ty jsme na trh uvedli v loňském roce a i zde již evidujeme první zákazníky.“

Výsledkem instalace zařízení industriálního tisku od Konica Minolta je vždy prototyp splňující individuální požadavky zákazníka. Řešení funguje na principu bezkontaktní technologie, která umožňuje potisk téměř jakéhokoli typu materiálu a vytváření různých efektů, jako je například 3D lak. Vlastní průmyslovou tiskárnu či tiskový segment od Konica Minolta lze umístit do libovolné výrobní linky.

„Technologie IP je samozřejmě vhodná pro firmy z celého spektra polygrafického oboru, ale nejen pro ně. Mezi naše zákazníky patří například i výrobci potravinových obalů, etiket, garážových vrat nebo jiných výrobků, které nejsou přímo spojovány s tiskem,“ informoval P. Franko. Začlenění potisku do výrobního procesu umožňuje firmám významně rozšířit vizuální podobu produktů nebo například personalizovat výrobky konkrétním klientům. Zároveň pomáhá výrazně zefektivnit produkci a snížit celkové výrobní náklady.  „Naši zákazníci už nemusejí převážet své výrobky do externích tiskáren a zpět. V praxi tak mohou snížit náklady na logistiku, skladové zásoby nebo naopak zvýšit variabilitu nepotištěných výrobků,“ doplnil P. Franko.

MGI technologie umožňují zákazníkům tisk materiálů s takzvaně zušlechtěnými prvky. Mezi ty patří například UV lak nebo 3D efekt. Díky digitálnímu procesu tisku lze výtisky také personalizovat či opatřit pokaždé jiným originálním designem. Vhodné jsou například pro tisk pozvánek, vizitek, pohlednic, katalogů, ale i časopisů nebo obalů. „Zušlechťovací technologii ocení především reklamní agentury, marketéři nebo grafici. Dává jim možnost nabízet svým klientům vizuálně výrazně atraktivnější produkty, v malých objemech, s personalizovanou úpravou a za zlomek ceny, než které by dosáhli s využitím běžného ofsetového tisku,“ uzavřel P. Franko.