Xerox uvedl suchý bílý inkoust

Nový bílý toner „White Dry Ink” pro tiskový stroj Xerox iGen 5 Press údajně mění představu detailně prokreslené sněhové vločky na barevném grafickém papíře v realitu a prý přináší novou dimenzi tisku pro nové typy tiskových aplikací a služeb.
„Tisková platforma Xerox iGen 5 Press se neustále vyvíjí. Poslední novinkou uváděnou na náš trh je atraktivní bílá barva, která doplňuje již dříve uvedenou oranžovou, modrou a zelenou doplňkovou přímou barvu a čirý toner. Bílá barva umožňuje dosáhnout výrazného efektu, který z běžných tiskovin vytváří na barevných i transparentních materiálech jedinečné a lákavé produkty s unikátním vzhledem a povrchem,” uvedl Petr Jetel, produktový manažer Xerox ČR.

Doplňkové přímé barvy rozšiřují barevný gamut a lze tak simulovat drtivou většinu Pantone barev. Čirý toner umožňuje parciální „lakování“ a speciální efekty. Xerox iGen 5 umožňuje tisknout v režimu CMYK s bílým tonerem, nebo pouze bílým tonerem. Výhodou nového toneru je jeho bělost a vysoká denzita dosahovaná při tisku, proto pro většinu tiskových aplikací stačí tisk jedné vrstvy. V případě speciálních efektů je možné automaticky vytisknout dvě vrstvy, případně manuálně přidat další.