Canon představil stolní skener pro efektivní zpracování dokumentů do firemního workflow a do cloudu

Společnost Canon Europe představila nový kompaktní a univerzální stolní skener. Přístroj je určen pro malé kanceláře a podniková oddělení, která vyžadují spolehlivé a nákladově efektivní skenovací řešení. Canon imageFORMULA DR-C120 nabízí snadné a rychlé snímání dokumentů. Výkonný software umožňuje spolehlivé skenování a převádění dokumentů do stávajícího workflow a do cloudu.

Skener Canon imageFORMULA DR-C120 výrazně zvyšuje produktivitu práce. Nabízí oboustranné barevné skenování rychlostí až 40 obrázků za minutu a disponuje 50stránkovým automatickým podavačem dokumentů. Jedná se o velmi univerzální řešení, které díky robustnímu podávacímu mechanismu a konstrukci umožňuje skenování široké palety různých typů dokumentů. Skener si poradí s velmi jemnými listy i s kartóny (gramáže 27 – 209 g/m2) a s podklady dlouhými až 3 metry. S pomocí režimu folio lze skenovat také dokumenty formátu A3. Pro skenování knih a jiných vázaných materiálů je možné pro plošné snímání ke skeneru připojit jednotku Canon A4 Flatbed 101 Scanner Unit.

Nové zařízení lze velmi jednoduše ovládat, nabízí rychlé a přesné snímání a zpracování dokumentů. Běžné skenovací úkony mohou být spouštěny tlačítky na přístroji nebo z intuitivní aplikace Canon CaptureOnTouch. Ovládací software mimo jiné nabízí a podporuje funkci full auto mode, která automaticky nastavuje optimální parametry skenování. Uživatelé tudíž nemusejí konfigurovat přístroj pro různé typy snímaných dokumentů. Integrovány jsou i cloudové plug-iny pro Microsoft SharePoint, Evernote a Google Docs. Díky nim lze odkudkoli, okamžitě a jednoduše přistupovat k dokumentům, dále je zpracovávat a ukládat.

„Společnosti ve stále větší míře požadují jednoduchá a nákladově efektivní řešení, která nabízejí rychlý a snadný přenos informací z papíru do stávajícího podnikového workflow a do cloudu. Uživatelsky přívětivý a univerzální skener Canon imageFORMULA DR-C120 splňuje tyto požadavky a současně umožňuje větší efektivitu práce a flexibilitu. Model DR-C120 nahrazuje populární skener imageFORMULA DR-2010C, je dodáván s výkonným softwarem, který vylepšuje a zjednodušuje skenování,” říká Jiří Jedlička, produktový manažer divize skenerů společnosti Canon CZ.

Model DR-C120 obsahuje nové funkce pro zpracování obrazu, jako jsou automatické rovnání pořízeného obrazu, které zohledňuje úhly i obsah dokumentu, automatické nastavení rozlišení a sofistikovaná technologie MultiStream, která umožňuje souběžný obrazový výstup dvou různých skenovacích režimů. Skener imageFORMULA DR-C120 je při skenování energeticky úsporný, ve srovnání s ostatními konkurenty ve své třídě má méně než poloviční spotřebu.

Skeneru imageFORMULA DR-C120 je dodáván s profesionálním softwarem. Balíček obsahuje CapturePerfect, eCopy PDF Pro, BizCard, OmniPage a PaperPort. Program eCopy PDF Pro je výkonné a snadno použitelné řešení pro tvorbu dokumentů formátu PDF, jejich konverzi a editaci. Přístroj rovněž podporuje standardy ISIS a TWAIN, které umožňují propojit skener i s dalšími obrazovými aplikacemi.