Inkoustový produkční archový tiskový stroj Xerox Brenva HD je nyní ještě výkonnější

Do roku 2022 se očekává více než pětinásobný růst poptávky po barevném inkoustovém tisku. S tím rostou i nároky poskytovatelů tisku na zvýšení produktivity a flexibility tiskových strojů, aby dokázali tuto poptávku uspokojit. Xerox reaguje na potřeby trhu navýšením produkčního výkonu stroje Xerox Brenva® HD Production Press o 40 procent, rozšířením možností zásobníků a přidáním rolového odvíječe, který umožňuje nepřetržitý provoz.

Navýšení produktivity

S novými rychlostmi oboustranného tisku je produkční výkon tiskového stroje Brenva HD navýšen ze 197 až na 275 A4 stran za minutu. Produkční stroj tak nabízí výhody inkoustového tisku, vysoké kvality a vysokého výstupního výkonu v klíčových oblastech použití.

„Inkoustový tiskový stroj Xerox Brenva HD kombinuje příznivé náklady inkoustového tisku s flexibilitou tisku na arch. Nové vlastnosti dále zlepšují produkční výkony při zachování požadované kvality tisku a rozšiřují možnosti využití stroje pro výrobu stále více typů tiskových zakázek. Ti, kteří už produkční stroj Brenva vlastní, ho mohou jednoduše aktualizovat a zvýšit tak stávající investice,“ říká Petr Jetel, produktový manažer společnosti Xerox ČR.

„Rychlost tisku, efektivita pracovního postupu a výrobní náklady jsou jedněmi z nejdůležitějších aspektů, které poskytovatelé tisku berou v potaz při koupi inkoustového zařízení,“ říká Marco Boer, viceprezident společnosti IT Strategies. „Zdokonalení rychlosti Brenvy HD znamená, že poskytovatelé tisku mohou rychleji zvládat zakázky, především pak v klíčových oblastech použití, jakými je například transakční a Direct Mail.“

Zvýšený výkon Brenvy HD nově také umožňuje rychleji zpracovávat více úkolů najednou. Zrychluje oboustranný tisk, který je nezbytný pro tisk knih a manuálů a pro množství transakčních úloh. V závislosti na velikosti použitého papíru je tak možné dosáhnout až na necelých 300 tištěných obrazů formátu A4 za minutu.

 

Produkční flexibilita

Xerox ve spolupráci se svým technologickým partnerem, společností Tecnau, nyní nově nabízí zařízení pro podávání rolí Tecnau SheetFeederTM BV, které nabízí nepřetržité podávání papíru po dobu až devíti hodin. Brenva HD je tak první archovou inkoustovou tiskárnou nabízející funkci odvíječe role. Poskytovatelé tisku tak mohou zpracovávat rozsáhlejší zakázky bez nutnosti častého doplňování papíru do zásobníků.

 

Více aplikací, více zisku

S Brenva HD je možné tisknout i na papíry s větší gramáží, a to až do 270gsm. Produkční stroj Xerox tak dále rozšiřuje nabídku tisku – o pohlednice, ID karty a další tiskoviny, které potřebují papír s vyšší gramáží.

„Stále se snažíme nacházet způsoby, jak našim zákazníkům zvýšit obchodní efektivnost a příležitosti. S tímto krédem jsme navrhovali a vytvářeli inovace u zařízení Brenva HD,“ říká Ragni Mehta, viceprezidentka a generální ředitelka Cut Sheet Business společnosti Xerox. „Díky možnosti tisku více zakázek bez ohledu na jejich časovou náročnost se naši zákazníci nyní mohou zaměřit na maximalizaci jejich obchodních potenciálů a rostoucích obratů.“

Očekává se, že oblast tisku knih, transakčního tisku a Direct Mailu bude mít do roku 2022 dvoucifernou hodnotu v roční míře růstu.

 

Dostupnost

Rychlostní sada Brenva HD je dostupná od 17. září. Dostupná je ve verzi pro nová zařízení, ale i jako upgrade pro stávající instalace.