Kyocera uvádí ekologickou tiskárnu nové generace ECOSYS P4140dn

Kyocera Document Solutions Europe, přední dodavatel tiskáren a kancelářských řešení, oznamuje uvedení svého nejnovějšího zařízení, černobílé tiskárny formátu A3, která přináší vyšší výkon, větší bezpečnost a vysokou kvalitu tisku při zachování šetrnosti k životnímu prostředí.

Nový model ECOSYS P4140dn je navržený tak, aby efektivním a udržitelným způsobem vyhověl všem náročným požadavkům kancelářského tisku a je nejnovější špičkovou laserovou tiskárnou patřící do řady ECOSYS, která byla uvedena na trh již v roce 1992.

Toto nové zařízení tiskne rychlostí až 40 stránek za minutu s prvním výtiskem za méně než 6,3 sekundy a představuje tak 16% zlepšení oproti předchozím modelům. Díky komponentům s dlouhou životností, které poskytují vysokou účinnost a spolehlivost, je nový model Kyocera ECOSYS P4140dn ideální volbou pro zvýšení produktivity v pracovních skupinách středních a velkých podniků.

Nová černobílá tiskárna formátu A3 přichází s řadou vylepšení, jako je například rychlejší tisk první stránky, vyšší kapacita paměti (2 560 MB) s rychlejším procesorem taktovaným na 1200 MHz.

Mezi další funkce patří možnost vzdáleného tisku díky IB-36 podporujícím bezdrátový AirPrint a WiFi Direct kompatibilitě, a dále vyšší zabezpečení díky standardnímu Data Security Kitu a přítomnosti pevného šifrovacího klíče. S novou funkcí Quiet Mode umožňuje tiskárna tichý provoz.

Stejně jako u všech zařízení řady ECOSYS byl i tento nový produkt vyvíjen se zaměřením na minimalizaci dopadu na životní prostředí. Snížené hodnoty TEC a splnění podmínek Energy Star umožňují zvýšit efektivitu a snížit uhlíkovou stopu společnosti.

ECOSYS P4140dn je přímým nástupcem modelu ECOSYS P4040dn a významně tak posiluje inovativní portfolio společnosti Kyocera. Zelda Emmerick, Expert Hardware Product Marketing ve společnosti Kyocera Document Solutions Europe, dodává:

„Řada ECOSYS je i nadále základní součástí našeho produktového portfolia a toto nové zařízení podporuje naši tradici výroby inovativních, ekologických produktů, které jsou ideální pro pracovní skupiny všech velikostí. Díky rychlejší době tisku první strany a komplexní řadě funkcí souvisejících se zabezpečením umožňuje ECOSYS P4140dn uživatelům zvýšit efektivitu a zároveň zajistit, že jejich data zůstanou zabezpečená. Toto je minimální požadavek všech podniků, které chtějí optimalizovat své tiskové procesy.“

V době, kdy poptávka po udržitelných řešeních a obava o bezpečnost dat nikdy nebyla větší, si společnost Kyocera uvědomuje potřebu většího zaměření na tyto prvky. A ECOSYS P4140dn tyto požadavky s přehledem splňuje.