Společnost Epson rozšiřuje portfolio dokumentových skenerů formátu A3

Společnost Epson oznámila dva nové dokumentové skenery formátu A3: Epson WorkForce DS-30000 a DS-32000. Nová řada skenerů přichází v době, kdy podle analytické skupiny Quocirca[1], 76 % organizací očekává, že digitalizace papíru bude pro jejich podnikání do roku 2025 stále důležitější. Tyto nové skenery nabízejí vysokorychlostní snímání obrázků až do 90 ppm (180 ipm), díky široké flexibilitě médií z nich činí ideální vstup do firemního digitálního workflow.

Zařízení WorkForce DS-30000 a DS-32000, která jsou schopna skenovat řadu materiálů od velkých dokumentů až po pasy a vizitky, se mohou pochlubit řadou funkcí, jež zákazníci společnosti Epson označují za prioritní. Použití výkonných motorů a úsporných CIS senzorů znamená, že nová řada spotřebovává minimum energie, zatímco pokročilé funkce, jako jsou redukce tření, detekce dvojitého podávání a pokročilé senzory ochrany papíru zabraňují poškození dokumentů.

Steve King, manažer produktového marketingu, Epson Europe, uvedl: „Naše nová řada skenerů A3 přichází v době, kdy se digitalizace dokumentů stává stále důležitější pro dodržování předpisů v organizacích a byla navržena tak, aby snadno zapadala do jakéhokoli pracovního toku dokumentů. DS-32000 má polohovatelnou konstrukci a může být upraven tak, aby vyhovoval požadované práci – pracuje jako tradiční skener s archovým podáváním listů ve standardním režimu nebo může být při zpracování větších objemů položen naplocho. Pokud se skener nepoužívá, lze jej dokonce sklopit a zavřít, což šetří mnohdy kritický nedostatek prostoru v menších kancelářích. Tato řada také nabízí praktický barevný dotykový displej, který integrovanou nápovědou uživateli pomáhá spravovat čištění a údržbu – tím zkracuje prostoje a potřebu servisu.“


[1] Quocirca’s Print 2025 Report, Second Edition