V Turecku zabavili falešný spotřební materiál OKI za desítky milionů Kč

Falešný spotřební materiál pro tisková zařízení OKI v hodnotě převyšující 2 miliony EUR byl zabaven v Turecku při razii, která následovala po několikaměsíčním sběru informací ze strany OKI Europe a specializované partnerské agentury.

Výsledkem bylo zabavení značného množství hotových falzifikátů i neoriginálních komponent určených především pro barevné i černé tonery a barvicí pásky. Operace byla připravena OKI ve spolupráci se sedmi dalšími výrobci tiskáren, z nichž všichni jsou členy ICCE (Imaging Consumables Coalition of Europe, Middle East and Africa).

Falšování je celosvětovým problémem, který ovlivňuje všechny oblasti podnikání. Mnoho neoriginálních výrobků s balením zaměnitelným s originálem je prodáno neznalým zákazníkům na cenu skutečného originálu. Tato falza jsou ve většině případů velmi nekvalitní, což konkrétně u tiskáren vede k horší kvalitě tisku, navíc s negativním dopadem na výkonnost a životnost tiskárny i s nemalým rizikem vážného poškození zařízení. OKI proto doporučuje pořizovat originální spotřební materiál výhradně v síti autorizovaných prodejců OKI.