Xerox jedním z TOP 100 globálních lídrů v oblasti technologií

Společnost Xerox byla agenturou Thomson Reuters již pošesté vybrána mezi TOP 100 globálních lídrů v oblasti technologií. Xerox získal vysoké hodnocení ve vytváření patentů za korporátní společenskou odpovědnost a dopad na životní prostředí.

Two businesspeople standing in modern office with glass walls, looking at smart mobile phone.; Shutterstock ID 40360216; PO: AC245583; Job: MASZI-114; Client: Xerox Corporation

Agentura Thomson Reuters zveřejnila žebříček TOP 100 z 5000 technologických společností z celého světa. Hodnotila společnosti z hlediska jejich přínosu lidem jako takovým, a to v oblasti inovací, společenské odpovědnosti a dopadu na životní prostředí. „Společnosti na našem seznamu TOP 100 určitým způsobem, formou či přístupem, řeší světové problémy ve využívání jedné či více vznikajících technologiích,“ uvedl Alex Paladino, globální výkonný ředitel agentury Thomson Reuters a současně dodává: „Tyto firmy mají nejenom nosné myšlenky, ale také prostředky, aby je uskutečnily.“  Do žebříčku TOP 100 globálních lídrů v oblasti technologií patří dále například Apple, Amazon, Facebook, Fujifilm či Microsoft.

„Xerox má zajímavou historii inovací vytvářených odpovědně jak z hlediska společnosti, tak z hlediska dopadu na životní prostředí,“ uvedl Steve Hoover, hlavní technologický ředitel společnosti Xerox. „Dnes jsme na vrcholu provádění radikálních změn, v nichž technologie stojící na průsečíku fyzického a digitálního světa může rozhodujícím způsobem ovlivnit to, jakým způsobem se věci realizují.“

Veronika Brázdilová, generální ředitelka Xerox pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko, komentuje umístění společnosti v žebříčku TOP 100 globálních lídrů v oblasti technologií: „Tohoto hodnocení si nesmírně vážíme o to více, že jde o srovnání předních světových hráčů.”

Výzkumné a vývojové operace ve výzkumném centru Palo Alto (PARC), Výzkumném centrum společnosti Xerox v Kanadě a Wilsonově centrum pro výzkum a technologie neustávají a dále formulují a vyvíjejí budoucí generaci digitálních pracovních postupů, automatizací pracovního prostředí a tisku přesahujícího samotné dokumenty. Společnost Xerox loni uvedla na trh platformu ConnectKey měnící tiskárny a multifunkční zařízení na chytré a dobře propojené asistenty na pracovišti. Xerox spolupracuje se sítí vývojářů aplikací, kteří pro ni navrhují tiskové aplikace, a to vše za účelem automatizace každodenních kancelářských úkonů.