HP uvádí na trh plotry s údajně nejjednodušším ovládáním na světě

Společnost HP Inc. představila nové produkty řady HP DesignJet, jejichž cílem je zjednodušit tiskové potřeby profesionálů v oblasti stavebního ekosystému (architektů, projektantů, stavbařů a subdodavatelů) a zároveň zajistit vysoce kvalitní a rychle dostupné výtisky za nízkou cenu.

Novou řadu tiskáren HP DesignJet tvoří inteligentní, flexibilní, kompaktní a stylové tiskárny, které jsou ve srovnání s ostatními typy plotrů v současné době na trhu zcela jedinečné. Díky softwaru HP Click lze snadno tisknout jediným kliknutím, navíc i dokumenty různých velikostí. V kombinaci s automatickým zásobníkem formátu A3/B umožňuje tato řada automaticky tisknout projekty ve více velikostech – A3/B a A1/D nebo A0/E – bez nutnosti ručního přepínání zdroje médií. Díky aplikaci HP Smart také nová řada HP DesignJet umožňuje bezproblémový tisk a správu z libovolného připojeného zařízení, ať jste kdekoli.

Do nového portfolia velkoformátových tiskáren HP DesignJet patří:

 • Řada tiskáren HP DesignJet T200: snadný a cenově dostupný tisk s nejmenšími plotry na světě.
 • Řada HP DesignJet T600: rychlé a jednoduché velkoformátové plotry určené pro profesionály v oblasti stavebních ekosystémů, kteří potřebují rychlou realizaci, řešení problémů a multitasking.
 • : pro profesionály v oblasti architektury, projektování a výstavby, kteří kladou důraz na kreativitu, design i estetiku.

Nová řada tiskáren DesignJet, od verze T200 až po verze T600 a Studio, přináší novou úroveň designu, jednoduchosti a konektivity pro kreativní profesionály,“ prohlásila Guayente Sanmartínová, viceprezidentka a generální manažerka divize velkoformátového tisku společnosti HP. „Díky automatickému tisku formátu A3/B a velkoformátovému tisku, možnosti tisku odkudkoli a nejmenší velikosti na trhu jsou tyto tiskárny ideální pro profesionály v oblasti architektury, projektování a výstavby, kteří pracují z kanceláře stejně jako z domova. Využívání recyklovaných plastů k jejich výrobě a zavedení naší první uhlíkově čistě neutrální velkoformátové tiskárny navíc podtrhuje pokračující závazek společnosti HP vůči zdraví naší planety.“

Řada tiskáren HP DesignJet T200

Tiskárny řady HP DesignJet T200 jsou nejmenší velkoformátové plotry na světě, neboť se vejdou i do nejmenších prostorů. Se šířkou 24 palců a možností tisku až do formátu A1[i] navíc umožňují snadné ovládání pomocí softwaru HP Click, díky němuž lze rychle tisknout více souborů najednou jediným kliknutím. Automatický podavač papíru formátu A3/B nabízí možnost tisknout technickou dokumentaci ve více rozměrech o formátu A3/LF bez nutnosti měnit vstup médií.

K funkcím tiskáren řady HP DesignJet T200 patří:

 • Vysoká rychlost: vytiskněte list formátu A1 za pouhých 30 sekund.[ii]
 • Inteligentní tisk: tiskněte projekty obsahující materiály o více velikostech ve formátech A3/B a A1/D jediným kliknutím pomocí HP Click bez nutnosti měnit vstupní médium.
 • Větší mobilita: s aplikací HP Smart můžete tisknout kdekoli.
 • Udržitelný design: vyrobeno z 30 % z recyklovaného plastu.
 • Navrženo pro váš rozpočet: spotřebujte při běžné údržbě až o 95 % méně inkoustu.[iii]
 • Kvalitnější výsledky: o 31 % přesnější vykreslení čar a o 65 % širší barevný gamut ve srovnání s konkurenčními tiskárnami.[iv]

Kromě toho, že jsou tiskárny řady HP DesignJet T200 kompaktní, snadno použitelné a poskytují vysoce kvalitní výstup, řadí se také mezi ekologicky nejudržitelnější velkoformátové plotry na světě, neboť jsou až z 30 % vyrobeny z recyklovaných plastů, čímž snižují emise oxidu uhličitého.[v]

Tiskárny řady HP DesignJet T600

Tiskárny řady HP DesignJet T600 se vyznačují množstvím jedinečných vlastností, jež nabízí i řada HP DesignJet T200, která je díky nim lídrem ve své třídě. Tiskárny v této nové řadě také umožňují ve výchozí konfiguraci tisknout technickou dokumentaci ve formátech různých velikostí A3/LF, jsou dodávány s integrovaným stojanem a díky větší paměti a nativní podpoře HP-GL/2 dokážou zvládnout i složité projekty.

 • Mimořádná jednoduchost: tiskněte víceformátové projekty A3/B a A1/D nebo A0/E automaticky bez nutnosti ručního přepínání zdroje média a jediným kliknutím pomocí HP Click a integrovaného zásobníku pro formáty A3/B.
 • Na míru způsobu vaší práce: díky vysoké rychlosti tisku, umožňující vytisknout formát A1/D během pouhých 25 sekund, nebudete muset marnit čas čekáním u tiskárny.[vi]
 • Větší mobilita: s aplikací HP Smart můžete tisknout kdekoli.
 • Kvalitnější výsledky: o 31 % přesnější vykreslení čar a o 65 % širší barevný gamut ve srovnání s konkurenčními tiskárnami.[vii]

Podobně jako jejich kompaktní protějšky jsou i tiskárny řady HP DesignJet T600 vyrobeny z 30 % z recyklovaných plastů, čímž pomáhají společnosti HP dosáhnout vytčeného cíle: zvýšit podíl používaných recyklovaných plastů[viii] – s velkým předstihem před plánovaným rokem 2025.

Všestranné, udržitelné a inteligentní tiskárny řady HP DesignJet T600 jsou k dispozici v šířce 24 palců a 36 palců. Díky svému prémiovému tiskovému modulu dokážou vytisknout formát A1 za pouhých 25 sekund.[ix] Tiskárny zvládají celý proces (od nastavení tiskové úlohy až po vyzvednutí tiskového výstupu) dvakrát rychleji než konkurenční výrobky.[x]

Tiskárny řady HP DesignJet Studio

Pro profesionální designéry je uspořádání a styl pracoviště součástí jejich prezentace. Tiskárny řady HP DesignJet Studio vynikají elegantním bílým provedením s povrchem ze dřeva nebo z oceli a profesionálním designérům nabízejí nejlepší zážitek ve své třídě bez jakýchkoli kompromisů, pokud jde o rychlost, kvalitu či snadnost použití.

V případě tiskáren HP DesignJet Studio si jedinečný výkon podává ruku s vynikajícím designem. Tyto tiskárny jsou předurčeny pro kreativní profesionály, kteří potřebují velkoformátovou tiskárnu, jež se bez problémů vejde do pečlivě navrženého pracoviště, v němž se setkávají s klienty, a umožní jim udržet krok s různorodými požadavky klientů.

Tiskárny řady HP DesignJet Studio kladou mimořádný důraz na udržitelnost: získaly certifikát CarbonNeutral®, který potvrzuje splnění požadavků protokolu CarbonNeutral. Zahrnuje emise během celého životního cyklu výrobku v souvislosti s těžbou surovin, výrobou, dopravou a používáním tiskáren HP, originálního spotřebního materiálu HP a papíru a koncem životnosti zařízení.[xi]

Tyto tiskárny navíc již ve výchozím nastavení podporují tisk technické dokumentace na média různých velikostí, jsou vybaveny tiskovým softwarem HP Click, umožňujícím tisk na jedno kliknutí, a tiskovou úlohu lze na nich iniciovat prostřednictvím jakéhokoli připojeného zařízení používajícího aplikaci HP Smart.


[i] 24″ tiskárna HP DesignJet T210 vytiskne formát A1/D za 45 sekund. 24″ tiskárna HP DesignJet T230 vytiskne formát A1/D za 35 sekund. 24″ tiskárna HP DesignJet T250 vytiskne formát A1/D za 30 sekund.

[ii] 24″ tiskárna HP DesignJet T210 vytiskne formát A1/D za 45 sekund. 24″ tiskárna HP DesignJet T230 vytiskne formát A1/D za 35 sekund. 24″ tiskárna HP DesignJet T250 vytiskne formát A1/D za 30 sekund.

[iii] Na základě interního testování společnosti HP z ledna 2020, které srovnávalo spotřebu inkoustu při běžném čištění tiskových hlav u tiskáren řady HP DesignJet T200 a Canon TM-200 a TM-300.

[iv] Až o 31 % vyšší přesnost vykreslení čar na základě interního testování společnosti HP ze září 2019, při němž se na tiscích z tiskáren řady HP DesignJet T200 a z tiskárny Canon TM-305 srovnávala přímost vertikálních čar o tloušťce 1 pixel vytištěných na obyčejném papíru při použití režimů tisku odpovídajících rychlému/náhledovému tisku. Až o 65 % širší barevný gamut na základě interního testování společnosti HP ze září 2019, při němž se na tiscích z tiskáren řady HP DesignJet T200 a tiskárny Canon TM-305 na obyčejném papíru Océ s gramáží 75 g/m2 srovnával barevný gamut při použití režimů tisku odpovídajících rychlému/náhledovému tisku.

[v] Udržitelnější design ve srovnání s předchozími modely tiskáren (řady HP DesignJet T100), které nahrazuje řada HP DesignJet T200. Na základě výpočtů, provedených v souladu s normou ISO 14040/14044 Posuzování životního cyklu s použitím metody ReCiPe (H) v. 1.1 (2016) pomocí softwaru GaBi 8.5 (2018) a po přepočtení na základě předpokládaných ročních prodejů. Do vypočteného recyklovaného obsahu nejsou započteny desky plošných spojů, štítky, kabely, konektory a elektronické, optické, ESD a EMI komponenty. U tiskáren řady HP DesignJet T200/T600 se recyklované materiály podílejí na hmotnosti výrobku minimálně 9 %.

[vi] 24palcové modely řady HP DesignJet T600 dokážou vytisknout formát A1/D během 26 sekund a 36palcové modely vytisknou formát A1/D za 25 sekund.

[vii] Až o 31 % vyšší přesnost vykreslení čar na základě interního testování společnosti HP ze září 2019, při němž se na tiscích z tiskáren řady HP DesignJet T200 a z tiskárny Canon TM-305 srovnávala přímost vertikálních čar o tloušťce 1 pixel vytištěných na obyčejném papíru při použití režimů tisku odpovídajících rychlému/náhledovému tisku. Až o 65 % širší barevný gamut na základě interního testování společnosti HP ze září 2019, při němž se na tiscích z tiskáren řady HP DesignJet T200 a tiskárny Canon TM-305 na obyčejném papíru Océ s gramáží 75 g/m2 srovnával barevný gamut při použití režimů tisku odpovídajících rychlému / náhledovému tisku.

[viii] Až o 31 % vyšší přesnost vykreslení čar na základě interního testování společnosti HP ze září 2019, při němž se na tiscích z tiskáren řady HP DesignJet T600 a z tiskárny Canon TM-305 srovnávala přímost vertikálních čar o tloušťce 1 pixel vytištěných na obyčejném papíru při použití režimů tisku odpovídajících rychlému / náhledovému tisku. Až o 65 % širší barevný gamut na základě interního testování společnosti HP ze září 2019, při němž se na tiscích z tiskáren řady HP DesignJet T600 a tiskárny Canon TM-305 na obyčejném papíru Océ s gramáží 75 g/m2 srovnával barevný gamut při použití režimů tisku odpovídajících rychlému/náhledovému tisku.

[ix] 24palcové modely řady HP DesignJet T600 dokážou vytisknout formát A1/D během 26 sekund a 36palcové modely vytisknou formát A1/D za 25 sekund.

[x] Při tištění pěti souborů v různých velikostech lze díky softwaru HP Click tisk zadat na pouhá tři kliknutí oproti až 11 kliknutím potřebným u konkurenčních tiskáren. Platí pro soubory PDF, JPEG, TIFF, DWF a HP-GL/2. Na základě testování 36palcové tiskárny HP DesignJet T650, která je od přípravy tiskové úlohy až po tisk až o 102 % rychlejší než konkurenční alternativy se srovnatelnou velikostí a funkcemi; údaje k lednu 2020.

[xi] Společnost HP snižuje uhlíkovou stopu tisku na základě iniciativ zaměřených na snižování emisí uhlíku, jako je zvyšování energetické účinnosti, omezování množství obalů či použití recyklovaných plastů. Tiskárna HP DesignJet Studio je první tiskárnou řady HP DesignJet, u níž se společnosti HP podařilo kompenzovat zbývající emise oxidu uhličitého vznikající v důsledku těžby a zpracování surovin, výroby a dopravy tiskáren, jakož i použití elektřiny, papíru a tiskových kazet v souladu s protokolem CarbonNeutral.https://www.carbonneutral.com/how/carbonneutral-protocol.