Xerox Adaptive CMYK+ Kit pro Xerox Versant rozšiřuje paletu tiskových barev na více než milion

Společnost Xerox představila Xerox Adaptive CMYK+ Kit pro Xerox Versant. Na trhu první sadu adaptivní technologie, která do produkčního tisku přináší sedm speciálních barev. Mění tak čtyřbarevný tiskový stroj Xerox Versant 180 na jedenácti barevný (Beyond CMYK řešení), který dokáže vytvořit milion barevných odstínů přidáním zlaté, stříbrné, bílé, jasné a fluorescenční žluté, purpurové a azurové barvy.

Dle předpokladů společnosti Keypoint Intelligence vznikne digitálním vylepšením tisku nový trh o objemu až 25 miliard USD. Přístup na něj od společností vyžaduje investici do nového tiskového stroje s možností tisku Beyond CMYK. Xerox Adaptive CMYK+ Kit pro Versant nabízí tiskařským společnostem možnost jednoduše vyměnit tonery za tiskové barvy, které jim mohou zvýšit zisky bez nutnosti nákupu nového tiskového stroje.

„Sada Versant CMYK+ Adaptive Kit nabízí to, co poskytovatelé tisku potřebují-možnost hodnotnější nabídky bez velkých investic,“ říká Marybeth Gilbert, viceprezidentka a generální ředitelka Production Business Xerox. „Sada Versant s portfoliem Beyond CMYK rozšiřuje vedoucí postavení společnosti Xerox na trhu a poskytuje našim zákazníkům příležitost pro vylepšení digitálního tisku z velkoobjemové tiskárny do lehké výroby a kancelářských prostor,“ dodává.

Podle společnosti Keypoint Intelligence mohou tiskařské společnosti digitálním vylepšením zvýšit zisky mezi 50 a 400 procenty. Stroj Versant 180 je navržený pro nejčastěji využívanou kategorii tisku u propagačních materiálů (jako jsou marketingové materiály, brožury, vizitky a nápisy), a to zdobný tisk. Tiskařské společnosti se mohou snadno přizpůsobit potřebě konkrétního tisku, vylepšovat ho a snižovat tak náklady.

Xerox Adaptive CMYK+ Kit pro Xerox Versant je dostupný ve třech variantách: Xerox Vivid Kit (zlatá, stříbrná, bílá a průhledná barva), Xerox Fluorescent Kit (azurová, purpurová a žlutá barva), nebo kombinaci Xerox Vivid + Fluorescent Kit pro všech 11 barev. Adaptivní sadu lze provozovat se stroji Versant 180 a Versant 180 Performance s tiskovými řadiči EFI DFE.