Xerox zdokonaluje vlastnosti tiskového stroje Xerox iGen 5 o žlutou fluorescenční barvu a extra dlouhý arch XLS

Společnost Xerox představuje novinky v oblasti produkčního tisku. Extra dlouhý arch XLS a žlutý fluorescenční toner (Flourescent Yellow Dry Ink) rozšiřuje možnosti tisku na barevném produkčním tiskovém stroji Xerox iGen 5. 

„Vylepšení jsou navržena tak, aby zvýšila všestrannost, produktivitu a škálovatelnost stávajících investic našich klientů. Nové možnosti vytvářejí z iGen 5 nejvšestrannější digitální barevný produkční archový tiskový stroj na trhu,” říká Tracey Koziol, senior viceprezidentka společnosti Global Offerings, Xerox.

Univerzální možnosti tisku

iGen 5 XLS umožňuje tisknout na archy o velikosti až 889 mm skvělou rychlostí. Nabízí také produkční podávání a skládání archů. Produktivita stroje iGen 5 se zvyšuje až o 25 procent, a to díky možnosti umístit více zakázek na jeden arch. Partneři mohou dále zvýšit univerzálnost využití stroje pomocí aplikací pro tisk 4-panelové brožury, obálek na knihy, bannerů, velkoformátové reklamy, panoramatické kresby a tisku na více stránek. 

„Barevný digitální tiskový stroj Xerox iGen 5 s pěti tiskovými jednotkami (CMYK+) je unikátní především svým formátem B3+ a vysokým produkčním výkonem. Xerox pravidelně uvádí na trh jeho nová zdokonalení, která dále rozšiřují možnosti využití. Aktuální novinkou je prodloužený tiskový arch o délce 889 mm a fluorescenční žlutá doplňková barva. Nové vlastnosti tiskového stroje naleznou největší uplatnění v oblasti malonákladového tisku obalů,“ říká Petr Jetel, produktový manažer Xerox ČR.

Široká škála barev

Produkční stroje iGen 5 umožňují k tisku oranžovými, zelenými a modrými rozšiřujícími barvami využívat pátou tiskovou stanici s fluorescenčním žlutým tonerem, bílou nebo transparentní barvou.

„Způsob, jakým se barvy tisknou, se neustále vyvíjí, technologie tonerů jsou stále dokonalejší. Xerox jako průkopník stojí v čele vývoje nových funkcí za pomoci tonerů a barev, které umožňují tiskárnám posouvat hranice tisku, aniž by došlo ke snížení produktivity nebo kvality. Fluorescenční žlutý toner pro iGen 5 je toho dalším příkladem,“ dodává Koziol.

Nové možnosti barevného tisku nabízí výběr parciálních a plošných efektů či vylepšují tisk fotografií a vodoznaků. Žlutý inkoust je speciálně vytvořen tak, aby zářil pod UV světlem. Je vhodný například pro tisk bezpečnostních ochranných prvků, obálek na knihy, obalů nebo direct mailu. Automatizované workflow Xerox FreeFlow Core dokáže zpracovat data i pro zakázky se speciálními barvami a zajišťuje tak bezproblémový průběh výroby.