HP představuje nové portfolio tiskáren Latex

Společnost HP Inc. představila řadu nových latexových velkoformátových tiskových řešení, která poskytovatelům tiskových služeb pomohou diverzifikovat jejich nabídku a uspokojit náročnější potřeby zákazníků. Po roce, v němž se velkoformátový tisk potýkal s narušením běžného chodu podnikání, přinášejí řady HP Latex 700 a 800 mnoho funkcí, které poskytovatelům tiskových služeb umožní být agilnější, zvládat ambiciózní projekty a ucházet se o nejhodnotnější zakázky. Nové portfolio přináší také rychlejší tisk, aby poskytovatelé tiskových služeb mohli zvládat i náročné termíny, a klade důraz také na udržitelnost.

Představujeme novou řadu
Latex 700/800

„Budete-li přemýšlet o tiskárnách HP Latex, představte si jedinečnou schopnost kývnout na každý požadavek zákazníka bez ohledu na rychle se měnící pracovní harmonogram nebo typ použití. Tyto tiskárny vám pomohou dodržet termíny a nesporně zaručí bezpečnost provozovatelů i ochranu životního prostředí, protože s tiskárnami HP Latex bude každé rozhodnutí ohledně signage grafiky a dekorativního potisku udržitelné,“ uvedl Guayente Sanmartin, generální ředitel pro velkoformátový tisk společnosti HP. „Nové portfolio tiskáren Latex 700 a 800 pomůže poskytovatelům tiskových služeb uspět, vypořádat se s požadavky zákazníků i v novém normálu a zvládnout i ambicióznější projekty – to vše získají s jistotou, že tyto stroje nezklamou.“

Řada tiskáren
HP Latex 700 a 800
(700, 800, 700 W, 800 W)

Nová řada HP Latex sestává ze čtyř zařízení – tiskáren HP Latex 700 a 800 a HP Latex 700W a 800W, které poprvé ve své kategorii nabízejí tisk bílým inkoustem. Jde o nejbělejší na trhu dostupný bílý inkoust, jenž postupem času nežloutne.[i] Poskytovatelé tiskových služeb tudíž mohou při tisku dosáhnout čistších kontur a většího kontrastu na tmavém podkladu.

Modernizované tiskové hlavy, vybavené větším počtem trysek a dosahující rychlosti tisku až 36 m2/h (388 ft2/h), umožňují tiskárnám HP Latex 800 a 800W ve srovnání s předchozími modely HP nabídnout o 50 % vyšší produktivitu. Tiskové úlohy zpracovávané na tiskárnách nové řady 700/800 umožní dosáhnout živých barev a detailnějšího podání obrazu i textu, navíc i při vyšších rychlostech tisku. HP PrintOS umožňuje poskytovatelům tiskových služeb sledovat a řídit svou tiskovou flotilu pomocí cloudového rozhraní, které mohou používat prakticky kdekoli a kdykoli.

HP Eco Carton

Nedávný výzkum společnosti HP ukázal, že 85 % poskytovatelů tiskových služeb nyní požaduje udržitelné produkty a postupy.[ii] V zájmu uspokojení tohoto požadavku navazují nové výrobky Latex na dlouhodobé úsilí společnosti HP o vývoj udržitelných tiskových technologií. Všechny čtyři tiskárny řad HP Latex 700 a 800 používají HP Eco Carton – kazetu vyrobenou z lepenkového materiálu, což znamená snížení množství použitých plastů o 80 %. Inkousty na vodní bázi od společnosti HP jsou také šetrnější k životnímu prostředí.

Vylepšené portfolio výrobků HP Latex Print and Cut Plus

V souvisejících zprávách představila společnost HP také modernizované portfolio výrobků Latex Print and Cut, které je plně kompatibilní s řadami Latex 700 a 800.[iii] Tato zařízení, vybavená nejnovějším softwarem Raster Image Processor (RIP) a zcela novými konturovacími řezačkami, umožňují lepší použitelnost – usnadňují a zjednodušují úlohy při tisku signage grafiky či při dekorativním potisku.

Portfolio HP Latex Print and Cut Plus zahrnuje následující výrobky:

Mezi modernizované funkce patří optimalizovaná přesnost řezu díky vylepšeným konfiguracím systému optického sledování polohy (OPOS). Při tomto vylepšení načítá řezačka HP černé vnitřní čáry podél tiskové úlohy a provádí další měření, přičemž k identifikaci úlohy dále napomáhají nové čárové kódy HP umístěné na vytištěných listech. Řezání na nových zařízeních Latex 64 a 54 Plus Cutting Solutions je vylepšeno vyšším přítlakem (až 600 g).[v] Ten poskytuje potřebný tlak k zajištění přesného řezu i u silnějších tiskovin.

Barevná dotyková obrazovka reaguje velmi rychle a rozhraní obsahuje vylepšenou nabídku, díky níž se se zařízením velmi snadno pracuje. Zásobník na papír má také propracovaný design a po složení má nyní menší rozměry, což firmám umožňuje lepší využití prostoru.

Modernizované tiskárny HP PageWide XL

Zatím poslední novinkou představenou společností HP jsou nové přírůstky do rodiny velkoformátových tiskových řešení HP PageWide XL. Nová zařízení HP PageWide XL určená podnikům a středně velkým firmám, jakož i tiskárenským společnostem, které poskytují služby zákazníkům působícím v oblasti architektury, strojírenství a stavebnictví, poskytují rychlá, jednoduchá a bezpečná řešení.

Nová řada zahrnuje následující tiskárny:

  • PageWide XL 3920
  • PageWide XL 4200
  • PageWide XL 4700
  • PageWide XL 5200
  • PageWide XL 8200

Nové tiskárny HP PageWide XL uspokojují požadavky uživatelů na produktivitu a nabízejí lepší uživatelský zážitek. Modely 4200, 4700 a 5200 se mohou pochlubit větším předním panelem – nově s úhlopříčkou 15,6 palce (namísto dřívějších osmi palců), který uživatelům usnadňuje náhled skenů v reálném čase a provádění složitějších tiskových úloh. Uživatelé mohou zcela poprvé provádět následné úpravy včetně oříznutí, otočení a změny kontrastu či jasu přímo z panelu.

Pro IT manažery a CAD projektanty v podnicích a středně velkých firmách platí jako priorita především bezpečnost. Nová řešení PageWide XL na to reagují novými funkcemi, které chrání podniky ve stále propojenějším světě, včetně zabezpečovacích prvků jako HP SecureBoot, Whitelisting a HP Connection Inspector. Nové tiskárny řady PageWide XL se tedy stávají nejlépe zabezpečenými velkoformátovými tiskárnami na světě.[vi]


[i] Nejbělejší bílá na základě ISO / DIS 23498 ve srovnání s konkurenčními alternativami používajícími rozpouštědlové a UV technologie s cenou pod 50 000 USD ke květnu 2020. Test proveden na černém neprůhledném samolepicím vinylu (L *: 4,16 – a: 0,48-b: 2,34) s tiskovým režimem 160% UF s použitím bílé latexové inkoustové kazety HP 836. Vizuální neprůhlednost = 91 %.

[ii] Výzkum HP provedený s C Space. Průzkum proběhl 6. – 12. října 2020 se 102 poskytovateli latexových PSP.

[iii] Tiskárny HP Latex 700 a 700 W lze přímo připojit, zatímco tiskárny HP Latex 800 a 800 W vyžadují upgrade software RIP

[iv] K dispozici pouze v oblasti AMS.

[v] Přítlak až 600 g platí jen pro HP Latex 64 Plus Cutter a HP Latex 54 Plus Cutter. Přítlak HP Latex 54 Basic Plus Cutter dosahuje až 400 g.

[vi] Založeno na srovnání vydaných specifikací zabezpečení, které si nechala provést společnost HP a které provedla společnost Sogeti v září 2020. Porovnání portfolia HP PageWide XL a konkurence, která od roku 2019 představuje podle IDC většinový podíl na trhu LED a UV-gelových tiskáren po celém světě. Srovnávací matice a další podrobnosti jsou k dispozici na vyžádání.