HP má cloudovou platformu pro firemní tisk

Společnost HP Inc. představuje inovace v rámci tisku, které současným digitálním a mobilním profesionálům nabízejí snadnou integraci papíru a digitálních technologií. Aplikace HP Workpath a HP Command Center umožňují partnerům a zákazníkům HP vytvářet, řídit a obsluhovat aplikace, které podstatně urychlují stereotypní firemní procesy – například vyplňování vyúčtování pracovních cest či digitální archivace dokumentů.  Kromě toho HP rozšiřuje i své portfolio tiskáren pro formát A3 a zavádí nové bezpečnostní funkce.

HP Workpath je nová cloudová platforma a vývojový ekosystém, jenž umožňuje distributorům tiskáren, vývojářům a zákazníkům vytvářet aplikace, které usnadňují podnikové procesy. Partneři HP mohou nyní snadno vytvářet nové aplikace podobné těm, jaké známe z mobilních telefonů. Mají také přístup k existujícím aplikacím a mohou je instalovat přímo do multifunkčních tiskáren. Nyní je například možné:

  • Skenovat paragony a odeslat vyúčtování přímo z aplikace Concur na tiskárně.
  • Skenovat papírovou fakturu přímo do aplikace Sage Intacct na tiskárně, přiložit ji k objednávce a odeslat.
  • Skenovat papírový dokument a pomocí aplikace v tiskárně jej uložit přímo do sdílené složky Microsoft Teams nebo Google Docs.

V současné době na HP Workpath pracuje více než 300 vývojářů, přičemž 50 aplikací je již připraveno – a to včetně průmyslových aplikací pro zdravotnictví, vzdělávání a státní správu. HP očekává, že do začátku roku 2020 bude mít přibližně 70 aplikací.

Instalace a správa zařízení z jediné cloudové platformy

V současné době je proces instalace zařízení a softwaru pro MFP tiskárny náročný na práci. Pracovníci IT musí ručně konfigurovat každé zařízení přímo v místě instalace. HP Command Center je cloudová platforma, která poskytovatelům služeb umožňuje spravovat MFP tiskárny a vzdáleně nasazovat aplikace HP Workpath. Rovněž partnerům umožňuje konkurovat nabídkami, které obsahují funkce HP Workpath, čímž zákazníkům přináší řešení s vyšší hodnotou.

Rozšířené portfolio tiskáren pro formát A3 pro výjimečnou kvalitu tisku a brilantní barvy

Nová řada tiskáren HP Color LaserJet Enterprise MFP M776 a HP Color LaserJet Enterprise M856 poskytuje vynikající barevný výstup, zejména pro tisk marketingových materiálů a profesionálních dokumentů. Nový vylepšený režim tisku poskytuje širší škálu barev v obzvláště živém provedení a lesku pro vaše důležité návrhy, brožury a další marketingové materiály. Technologie Custom Color Manager od HP navíc přesně kalibruje barevný výstup u libovolné kombinace dokumentů a zařízení – bez drahých systémů přizpůsobení barev.

Společnost HP také představuje novou tiskárnu HP Color LaserJet Managed E85055, a verzi Managed modelu řady 800. Tyto nové tiskány přinášejí nižší náklady na stránku a funkce navržené speciálně pro potřeby smluvních poskytovatelů služeb.

Inovace v oblasti zabezpečení zjednodušují správu fondu tiskáren

Společnost HP rovněž oznámila vylepšení bezpečnostních funkcí, která zjednodušují správu zabezpečení fondu tiskáren v rámci partnerských kanálů. Security Manager 3.4 s podporou protokolu SCEP (Simple Certificate Enrollment Protocol) nyní poskytuje přístup k širšímu portfoliu certifikačních autorit a zjednodušuje proces vydávání certifikátů pro zařízení v rámci fondu. Nová integrace HP Essential Security Policy pro do služby HP Smart Device Services (SDS) navíc umožňuje zákazníkům a partnerským kanálům zvyšovat zabezpečení celé IT sítě.