Xerox přináší revoluční možnosti ozdobného tisku a nový tiskový stroj pro náročné kanceláře i produkci

Speciální tisk je jedním z nejrychleji rostoucích digitálních segmentů. Technologie Adaptive CMYK Plus od společnosti Xerox je navržena pro novou barevnou tiskárnu Xerox PrimeLink C9065/C9070 a Xerox Color C60/C70.

Adaptivní technologie CMYK Plus mění tradiční pojetí tisku pomocí azurových, purpurových, žlutých a černých (CMYK) barev. U PrimeLink C9065/C9070 rozšiřuje možnosti tisku pomocí fluorescenčních barev, zlaté, stříbrné, bílé barvy a čirého toneru. Tiskovému stroji C60/C70 technologie nabízí nad rámec CMYK metalické, bílé a čiré barvy.

CMYK Plus umožňuje zprostředkovatelům tisku a kreativcům ve všech oborech produkovat skvělé a jedinečné kousky jako například pohlednice, letáky, pozvánky, plakáty a jídelní lístky. Otevírá tak možnosti pro rozšíření portfolia nabízených služeb.

„Schopnosti tiskového stroje v kombinaci s novou technologií Adaptive CMYK Plus umožňují poskytovatelům tiskových služeb nabízet více než klasický CMYK tisk, zaujmout nové zákazníky a více vydělat. To vše za bezkonkurenční cenu,“ říká Dušan Novotný, produktový manažer Xerox ČR.

Novinkou na trhu je také zařízení PrimeLink C9065/C9070. Tiskový stroj je navržený tak, aby se přizpůsobil potřebám rušných kancelářských i produkčních prostředí. Jeho součástí je 10-palcová dotyková obrazovka, která usnadňuje přístup k obecným funkcím, aplikacím v cloudu a automatizačním funkcím, které zvyšují produktivitu a snižují provozní náklady.

Vyšší produktivita tiskárny umožňuje skenovat rychlostí 270 ipm a tisknout rychlostí 70 ppm ve špičkové kvalitě. Model PrimeLink C9065/C9070 nabízí nejlepší výkon ve své třídě s kvalitou barevného obrazu 2400 x 2400 dpi s vynikajícími jemnými detaily, ostrými fotografiemi, jemnými přechody a s vysokou přesností barevného podání.

PrimeLink C9065/C9070 nabízí možnost využití extra dlouhých archů (XLS). Podporuje tak tisk materiálů v délce až 26 palců/660mm (například bannery, knižní přebaly a kalendáře). Profesionální možnosti podávání a dokončování zahrnují volitelné velkokapacitní podavače se vzduchovou asistencí podávání, stohovací jednotky, modul horního a dolního ořezu s bigováním, finišer se sešíváním a vazbou V1 a v neposlední řadě také jednotku čelního ořezu s úpravou hřbetu brožury Square Fold.  Volitelně jsou k dispozici tiskové servery EFI Fiery. PrimeLink C9065/C9070 je standardně vybaven nástrojem Simple Image Quality Adjustment (SIQA), který umožňuje bezproblémové nastavení parametrů tisku pro konzistentní a optimální kvalitu za výrazně kratší dobu a bez nároků na zkušenosti operátora.

„Xerox PrimeLink C9065/C9070 je extrémně spolehlivý a nabízí průlomový výkon v každém ohledu,“ dodává Dušan Novotný. „Nová generace produkčních tiskáren základní úrovně umožňuje společnosti Xerox udržovat si vedoucí postavení na trhu v tomto segmentu.“