Výdaje firem na zabezpečení korporátního tisku rostou

Do průzkumu se zapojilo 250 firem rovnoměrně rozdělených mezi velké společnosti i segment malých a středních firem (SMB) podnikajících ve Velké Británii, Francii, Německu a ve Spojených státech. Studie prokázala, že tisk je stále významnou součástí podnikání organizací (87 %) a že používání řízených tiskových služeb (MPS) a správy tisku vede ke zlepšení zabezpečení tisku.

Mezi další zajímavosti patří:

·         Tisk je považován za druhé hlavní bezpečnostní riziko (66 %), ihned za cloudovými službami
(69 %)

·         Výdaje na bezpečnost tisku rostou u 77 % organizací a tvoří průměrně 11 % celkových výdajů na bezpečnost IT

·         Datové bezpečnostní incidenty týkající se tisku jsou časté (11 % případů) a vedou ke ztrátě dat v 59 % případů s průměrnou škodou 410 000 USD ročně (zhruba 9,35 mil. Kč)

·         Zatímco většina organizací je znepokojena malwarovými útoky (70 %), skutečné incidenty jsou často způsobeny náhodnými akcemi interních uživatelů (32 %), což je nejfrekventovaněji hlášený faktor

“Kvůli tomu, že se organizace stále ve velkém spoléhají na tisk, jsou stále více znepokojeny bezpečnostními riziky tiskových služeb. Ti, kteří používají řešení a služby pro správu tisku, jsou daleko více vyzrálí, pokud jde o řešení zranitelných míst. Díky rozšiřující se infrastruktuře tisku je nezbytný integrovaný přístup k zabezpečené správě tisku, který zajišťuje spolupráci mezi nezávislými prodejci software (ISV), výrobcem a zákazníkem. Tento směr, jak ho poskytuje společnost Y Soft, je nezbytným předpokladem úspěchu při stále se vyvíjejících ohroženích v oblasti bezpečnosti tisku,” říká Louella Fernandesová, ředitelka výzkumné společnosti Quocirca.